Asset Publisher Asset Publisher

Katuje, upadla, miesza z błotem - XV Bieg Katorżnika w Nadleśnictwie Lubliniec

„Katuje, upadla, miesza z błotem”...

W minioną sobotę (10.08.2019) miało miejsce jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń tego roku na terenie lasów lublinieckich - Bieg Katorżnika. Impreza ta ogranizowana jest przez Wojskowy Klub Biegacza META Lubliniec już po raz 15. Miejscem startu i mety była, położona nad stawem Posmyk, Oblacka Przystań.

Bieg Katorżnika to coroczna impreza, w której  bierze udział od kilkuset do kilku tysięcy osób, wśród nich także goście z zagranicy. Miłośnicy "biegania" w błocie rywalizują na dystansie 11 km, a trasa wiedzie przez różnego typu przeszkody naturalne np. bagna, moczary, rowy melioracyjne, trzęsawiska, stawy, błota, tak aby w swej formie przypominać ćwiczenia komandosów.
O ciężkości tego biegu świadczą tegoroczne statystki medyczne: 3 urazy wymagające wizyty na SOR oraz 26 interwencji medycznych: usuwanie pijawek, odkażanie ran, usuwanie drzazg, opatrywanie krwawiących ran, pomoc przy stłuczeniach mięśni, pomoc przy usuwaniu ciał obcych z oczu, kilka opatrunków. Na bezpieczeństwem uczestników czuwał lekarz i 22 ratowników medycznych.

Nadleśnictwo Lubliniec podczas biegu prowadziło stoisko edukacyjno-promocyjne, które cieszyło się dużą popularnością wśród dzieci i rodzin uczestników biegu.

PS: Wśród zawodników biegło też kilku pracowników Lasów Państwowych.

Kliknij aby przejść do tabeli wyników.
Kliknij aby przejść do galerii zdjeć nr 1.
Kliknij aby przejść do galerii zdjeć nr 2.