Wydawca treści Wydawca treści

Regionalne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach

121 zawodników rywalizowało na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Opolu w ramach Regionalnych Zawodów Strzeleckich Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach, które odbyły się w dniu 6 września br. 

Zawody rozgrywano w pięcioboju myśliwskim - połowa konkurencji: Oś, Krąg, Dzik, Rogacz, Myśliwska Oś Praktyczna, wg prawideł strzelań prowadzonych w PZŁ. 

Zawodnicy reprezentowali 31 nadleśnictw z terenu RDLP w Katowicach oraz biuro RDLP w Katowicach. W rywalizacji uczestniczyli również Goście m.in. z terenu:
- RDLP w Krakowie - drużyna pod kierownictwem Pani Hanny Karczmarskiej, Głównego Specjalisty SL ds. Łowiectwa RDLP w Krakowie,
- RDLP w Krośnie - drużyna pod kierownictwem Pana Michała Hipnera, St. Specjalisty SL ds. łowieckich w Wydziale Gospodarki Leśnej RDLP w Krośnie,
- RDLP we Wrocławiu - drużyna pod kierownictwem Pana Pawła Nicponia z Wydziału Ochrony Lasu i Łowiectwa RDLP we Wrocławiu.
 

Zawody poprzedziło szkolenie weterynaryjne na temat zapobiegania rozprzestrzenianiu się Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF), w trakcie którego uczestnicy mogli wysłuchać m. in. wykładu Pana Jakuba Nakoniecznego, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Opolu. 

Po wielogodzinnych zmaganiach i zaciętej rywalizacji najlepsze wyniki w tegorocznych Regionalnych Zawodach Strzeleckich Leśników o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach uzyskali:

1. Klasyfikacja indywidualna OPEN - Pan Sławomir Walisko, Nadleśnictwo Rybnik (231 pkt.).

2. Klasyfikacja drużynowa OPEN - Nadleśnictwo Kup, w składzie: Pan Stanisław Mataszewski, Pan Jarosław Kubica i Pan Sebastian Przydatek (635 pkt.).

3. Klasyfikacja indywidualna KADRA KIEROWNICZA - Pan Hubert Wiśniewski, RDLP w Katowicach (218 pkt.).

4. Klasyfikacja indywidualna GOŚCIE - Pan Dariusz Wojtaszuk, Nadleśnictwo Złotoryja (221 pkt.).

5. Klasyfikacja indywidualna NAJLEPSZY LEŚNICZY DS. ŁOWIECKICH - Pan Piotr Giemza, Nadleśnictwo Kluczbork (222 pkt.).

6. Klasyfikacja indywidualna DIANY - Pani Dominika Bernacka-Adamczyk, Łowczy Okręgowy ZO PZŁ w Opolu (201 pkt.). 

Na zakończenie Pan Damian Sieber, Dyrektor RDLP w Katowicach podziękował wszystkim uczestnikom za udział w zawodach oraz złożył serdeczne gratulacje najlepszym strzelcom. Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji otrzymali również okolicznościowe dyplomy, upominki i gromkie brawa.