Wydawca treści Wydawca treści

Regionalne obchody Dnia Krajobrazu w Beskidzie Małym

Ustanowiony z polskiej inicjatywy przez Radę Europy Dzień Krajobrazu już 20 października.

Z tej okazji Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach 22 października organizuje jesienny spacer po Beskidzie Małym pod przewodnictwem przyrodników i przy wsparciu Nadleśnictwa Bielsko. Spacer krajobrazowy jest częścią krajowych obchodów organizowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Spacer po Beskidzie Małym będzie prowadzić od parkingu na Przełęczy Przegibek szlakiem do szczytu Gaiki i leśnymi ścieżkami drogą powrotną. Regionalne obchody zaplanowane zostały na sobotę 22 października.

Prowadzący spacer – przyrodnicy z RDOŚ w Katowicach oraz leśnicy opowiedzą o walorach Beskidów i Parku Krajobrazowego, gatunkach roślin i zwierząt, w tym tych chronionych w ramach sąsiadującego obszaru Natura 2000. Trasa spaceru mierzy ok. 4 km, a jej przejście zajmie 1,5 godziny.
 

Spacer odbędzie się niezależnie od pogody, a udział jest bezpłatny. Dzięki łagodnej trasie w wydarzeniu mogą uczestniczyć zarówno bardziej doświadczeni, jak i początkujący górscy turyści.

Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Krajobrazu jest Krajobraz: doświadczam w pełni.

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie chęci udziału pod adresem natalia.zapala@katowice.rdos.gov.pl lub telefonicznie +48 420 68 28 do dnia 21 października.

Ważne informacje:

Start: 10:00 - parking na Przełęczy Przegibek.

Planowane zakończenie: 12:30

Długość trasy: ok. 4 km.

Udział wolny od opłat.

Dla niezmotoryzowanych możliwość dojścia z przystanku autobusowego Straconka Zakręt - ok. 30 minut.