Wydawca treści Wydawca treści

Otwarcie kancelarii Leśnictwa Cicha i Morgi w Nadleśnictwie Ujsoły

W dniu 11 października br. odbyło się uroczyste otwarcie nowych kancelarii Leśnictwa Cicha i Morgi w Nadleśnictwie Ujsoły.

Budynek wybudowano w technologii drewnianej i spełnia wszystkie wymogi współczesnego biura.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Damian Sieber, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Andrzej Kalata, Starosta powiatu żywieckiego i Paweł Konstanty, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ujsoły.

- Lasy Państwowe cały czas modernizują swoją infrastrukturę. Oddawany dziś obiekt pokazuje, że drewno jest uniwersalnym, nowoczesnym i odnawialnym surowcem, którego trudno zastąpić innym materiałem - powiedział dzisiaj podczas uroczystego otwarcia kancelarii Damian Sieber, Dyrektor RDLP w Katowicach.

Starosta powiatu żywieckiego Andrzej Kalata zabierając głos, podziękował za doskonałą współpracę z leśnikami.

- Robicie naprawdę dobrą robotę. Nie mam wątpliwości, że nikt nie potrafi lepiej zadbać o lasy, nasze bogactwo narodowe, jak właśnie wy - leśnicy. Ludzie, którzy wybierają ten zawód jako spełnienie swoich pasji i zainteresowań - powiedział.

Otwarcie kancelarii było okazją do posadzenia na jej terenie Dębu Papieskiego i odsłonięcia kapliczki św. Gwalberta, patrona leśników.

Uroczystość odbyła się zgodnie z Ceremoniałem Lasów Państwowych.