Wydawca treści Wydawca treści

Jeszcze tylko matura...

Technika leśne w Tułowicach i Brynku uroczyście zakończyły rok szkolny tegorocznych maturzystów. Dyrektor Damian Sieber, Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w uroczystej ceremonii wręczenia dyplomów tegorocznym absolwentom Technikum Leśnego w Zespole Szkół w Tułowicach. Podczas wydarzenia, z rąk dyrektora nagrodę dla najlepszego ucznia odebrał Bartosza Chłądzyński, zeszłoroczny zwycięzca Olimpiady Leśników.

W słowach skierowanych do zgromadzonych Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Damian Sieber podkreślił wagę techników leśnych - W dzisiejszych czasach, gdy ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stają się coraz bardziej istotne. Szkoły techniczne, takie jak Technikum Leśne w Zespole Szkół w Tułowicach i drugie w Brynku, są kluczowe w kształceniu wykwalifikowanych specjalistów w zakresie leśnictwa. – jak dodał Dyrektor Sieber - ukończenie szkoły to dopiero początek drogi zawodowej, a zdobyta wiedza i umiejętności będą służyły absolwentom przez całe życie.

Podczas uroczystości, dyrektor wyraził swoje podziękowania nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do osiągnięć uczniów i ich rozwoju. Wszyscy obecni mieli okazję usłyszeć także przemówienia przedstawicieli władz lokalnych oraz gości związanych z leśnictwem i ochroną środowiska. Podobna uroczystość z udziałem zastępcy Dyrektora RDLP w Katowicach Markiem Czaderem miała miejsce w Technikum Leśnym Brynku. To druga tego typu placówka na terenie katowickiej dyrekcji która w opinii leśników ma duży wpływ na kształcenie przyszłych leśników i specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska. Obecnie branża leśna potrzebuje młodych, wykwalifikowanych pracowników, którzy zadbają o zrównoważony rozwój lasów i przyrody.

Wszystkim absolwentom Technikum Leśnego w Zespole Szkół w Tułowicach oraz Technikum Leśnego w Brynku serdecznie gratulujemy ukończenia szkoły i zdobycia wykształcenia w dziedzinie leśnictwa. Życzymy im powodzenia na zbliżających się egzaminach maturalnych oraz na przyszłej drodze zawodowej.