Wydawca treści Wydawca treści

Cietrzewisko po raz czternasty, już za rok...

Nadleśnictwo Koszęcin podsumowało tegoroczną edycję pikniku, dziękując wszystkim zaangażowanym w jego organizację.
 
Cietrzewisko, to impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym, inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycjami leśno-łowieckimi kultywowanymi w tym regionie. 

Na spotkaniu nie zabrakło leśników i edukatorów z nadleśnictw wspomagających organizację wydarzenia, które w tym roku odbyło się 5-6 sierpnia. 

Organizatorem Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin, a także Polskim Związkiem Łowieckim. Z kolei organizatorem międzynarodowych zawodów drwali jest firma M&H Brol. Patronat honorowy nad imprezą objął w tym roku Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, Józef Kubica. Wstęp na imprezę jest zawsze bezpłatny. 

Impreza swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga miłośników lasu i kultury łowieckiej. Program pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, gwarantując zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze. 

Wydarzenia tradycyjnie odbywaj się w dwóch lokalizacjach: na terenie Nadleśnictwa Koszęcin oraz w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” przy ulicy Zamkowej 3. 

- Koszęcin i CIETRZEWISKO stały się niemal synonimami. Nie ma tej imprezy bez Koszęcina, a i Koszęcin bez CIETRZEWISKA, trudno sobie wyobrazić. To magiczne miejsce. Wielokrotnie byłem sędzią na zawodach drwali i powiem szczerze, że brakuje mi dziś tych emocji, które towrzyszą zmaganiom zawodników. Liczę, że w przyszłym roku, jeśli obowiązki pozwolą, znowu założę kamizelkę sędziego, by cieszyć się z Państwem tym świętem lasu dłużej, niż na oficjalnej części otwierającej piknik - powiedział Damian Sieber, Dyrektor RDLP w Katowicach, podczas spotkania podsumowującego wydarzenie.