Wydawca treści Wydawca treści

30 lat działalności WFOŚiGW w Opolu

W Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu w dniu 8 września br. odbyła się uroczysta gala z okazji 30-lecia działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przybyło na nią kilkuset zaproszonych gości. Lasy Państwowe reprezentował Damian Sieber, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.
 
- Fundusz zawsze tymi środkami finansowymi wspomaga, natomiast zawsze to jest jakiś pakiet łączony i montaż finansowy. Więc tutaj myślę, że dla każdego naszego beneficjenta należą się gromkie brawa, za to, że sięgają po nasze środki - mówiła Aleksandra Drescher, prezes zarządu WFOŚiGW w Opolu.
 
„Czyste powietrze", „Ciepłe mieszkanie", „Agroenergia" - to tylko kilka programów, z których środki czerpią zarówno inwestorzy prywatni, jak i samorządy. To dotacje, pożyczki, dofinansowania czy konkursy.
 
- Jak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze programy niech świadczy fakt, że po 10 dniach wyczerpaliśmy pierwszą pulę zarezerwowana na „Moją wodę". Dostaliśmy dodatkowe środki, ale podejrzewam, że w ciągu miesiąca je wyczerpiemy - mówił wiceprezes Jerzy Naszkiewicz.
 
Dyrektor Damian Sieber wręczając list gratulacyjny przypomniał w nim, że od kilku lat Lasy Państwowe również są beneficjentem środków z WFOŚiGW w Opolu. Pieniądze trafiają do puli ochrony przeciwpożarowej lasów na loty patrolowe i gaśnicze floty powietrznej.
 
Podczas gali 30-lecia nagrodzono pracowników medalami za długoletnią służbę. Przyznano także odznaki resortowe za zasługi dla ochrony środowiska i klimatu.