Asset Publisher Asset Publisher

50 lat Nadleśnictwa Kluczbork i... dwie kancelarie

Potrójne święto obchodzili 30 października leśnicy Nadleśnictwa Kluczbork. Pół wieku istnienia Nadlesnictwa, rozpoczęcie obchodów 100 lecia Lasów Panstwowych na terenie jednostki oraz otwarcie nowych kancelarii.
Uroczystości roz[oczęły się o godz. 11 uroczyście otwarciek kancelarii leśnictw Jasienne i Lasowice Małe. Uroczystość została zorganizowana zgodnie z nowym Ceremoniałem Lasów Państwowych a uroczyście przecięli wstęgę otwierając Kancelarie:
Damian Sieber - Dyrektor RDLP w Katowicach
Franciszek Kiepura - Nadleśniczy Nadlesnictwa Kluczbork,
Mirosław Birecki - Starosta Kluczborski
Kancelarie powstały w technologii drewnianej. Jak powiedział Damian Sieber, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Katowicach obecny na uroczystości - promujemy drewno nie dlatego, że jest naszą pasją i sensem zawodowego życia, ale dlatego, że jest jedynym w pełni odnawialnym, ekologicznym surowcem znanym człowiekowi.
Kancelarie znajdują się w Lasowicach małych przy ul. Odrodzenia 61 w sąsiedztwie Wyłuszczarni Nasion. Jednak są w pełni autonomiczne, na niezależnej działce z osobnym wjazdem.
Zaproszeni goście i to zarówno ze strony samorządów jak i służb, gratulując Franciszkowi Kiepurze ,nadleśniczemu Nadleśnictwa Kluczbork inwestycji i rocznicy 50-lecia Nadleśnictwa zgodnie podkreślali nienaganną współpracę z leśnikami.
Otwarcie Kancelarii, jubileusz 50-lecia Nadleśnictwa były okazją do oficjalnego świętowania także 100-lecia Lasów Państwowych na terenie jednostki. Z tej okazji na Zamku Bożejów, odbyła się konferencja. Prelegenci przedstawili historię powstania Lasów Państwowych, ale w prezentacjach nie zabrakło także elementów związanych z historią munduru leśnika czy zmian jakie zaszły w LP na przestrzeni lat. Oddzielne przedstawiono historię Nadleśnictwa, jego osiągnięcia ale także nie zabrakło leśników, którzy nw ciągu pół wieku kierowali tą jednostką.
Zaproszenie na nią przyjęli także emerytowani pracownicy nadleśnictwa , co oprócz oficjalnej części było okazją do wspomnień i spotkań po latach.
- Takie uroczystości jak dzisiejsza, to idealny moment w którym można zaobserwować sztafetę pokoleń. Jednak bez względu na to czy rozmawiam z emerytowanym leśnikiem, którego doświadczenie liczyć już można w dziesiątkach lat, czy z młodym leśnikiem wchodzącym do zawodu, zawsze słyszę tę samą pasję i radość z wybranej drogi zawodowego życia - mówi Damian Sieber.
Kolegom z Kluczborka jeszcze raz gratulujemy jubileuszu, a leśniczym leśnictw Jasienie i Lasowice Małe nowoczesnych miejsc pracy na miarę XXI w.