Lista Aktualności Lista Aktualności

Dzień otwarty Nadleśnictwa Prószków

Zapraszamy na Dzień otwarty Nadleśnictwa Prószków, organizowany w parku przy siedzibie Nadleśnictwa już w najbliższą niedzielę 16 czerwca.

- To kontynuacja rozpoczętej przed czterema laty akcji edukacyjnej promującą dobrą zabawę na świeżym powietrzu połączoną z edukacją ekologiczną i nauką o lesie. Naszym celem jest na przybliżenie wiedzy o środowisku przyrodniczym i roli jaką pełni człowiek w kształtowaniu trwale zrównoważonej gospodarce leśnej. Będzie to okazja do spotkania ludzi z terenu Borów Niemodlińskich i wymiany poglądów z leśnikami na co dzień obcującymi z problemami związanymi z gospodarką leśną – mówi nadleśniczy Marek Bocianowski.

W programie dni otwartych m.in.: pokazy sokolnicze i arborystyczne, pokaz rzeźbienia pilarką, prezentacja nowoczesnych maszyny pracujących w leśnictwie, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego czy koncert myśliwskiej orkiestry gminy Komprachcice oraz wiele innych niespodzianek.

Dla najmłodszych i nie tylko: gry zabawy i konkursy z nagrodami.

Wszelkich informacji związanych z Dniem Otwartym udziela Tomasz Bitnerowski; tel. 77 464 80 22; tomasz.bitnerowski@katowice.lasy.gov.pl.

Więcej informacji dostępnych jest na Facebooku:

https://www.facebook.com/NadlesnictwoProszkow/