Asset Publisher Asset Publisher

Obiektywnie Śląskie – nagrody rozdane

Podczas gali finałowej X edycji konkursu na najlepsze fotoreportaże, filmy i fotokasty o Śląsku – Obiektywnie śląskie, autorzy nagrodzonych prac odebrali nagrody. Jednym z fundatorów były Lasy Państwowe.

X Gala Finałowa konkursu Obiektywnie Śląskie, odbyła się 18 października br. w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Instytut Roździeńskiego, który tegorocznej edycji nadał hasło: „Śląska dusza”.

Prace: fotoreportaże, liczące od 3-7 zdjęć, krótkie filmy i fotokasty można było przesyłać od 1 lipca do 15 września. Nadesłano aż 216 prezentacji konkursowych: 188 fotoreportaży , 19 fotokastów, 9 filmów. W sumie wzięło w niej udział 136 uczestników. Prace laureackie wyłoniło jury w składzie: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberens.

Z rąk reprezentującego regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych Stanisława Wypycha – Naczelnika Wydziału Organizacji i Edukacji – nagrody w postaci weekendowych pobytów w leśniczówkach odebrali wyróżnieni w kategorii reportażu. Będą mogli wraz z osobą towarzyszącą spędzić weekend w leśniczówkach na terenie Nadleśnictw: Jeleśnia, Kluczbork, Koszęcin, Prudnik, Złoty Potok.

Być może, że podczas pobytu wśród lasów w jesiennej szacie, powstaną zdjęcia, filmy czy reportaże pretendujące do równie prestiżowych nagród jak te w konkursie „Obiektywnie Śląskie”.

Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na stronie www.obiektywnieslaskie.pl