Asset Publisher Asset Publisher

Otwieramy kolejne, nowocesne kancelarie leśnictw

Leśnictwa Kłodnica i Łąki Kozielskie w Nadleśnictwie Strzelce Opolskie mają nowe kancelarie. Aktualny adres: Raszowa, ul. Słowackiego 79.To kolejne nowoczesne budynki oddane leśnikom i mieszkańcom do użytku w naszych nadleśnictwach. Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego miesiąca podobne budynki zostały otwarte w Nadleśnictwach Ujsoły i Zawadzkie i Kluczbork.
 
Uroczystego przecięcia wstęgi i otwarcia kancelarii dokonali: Marek Czader, zastępca dyrektora RDLP w Katowicach ds. ekonomicznych, Jan Spałek, nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce Opolskie, Łukasz Jastrzembski,burmistrz Leśnicy i Janusz Żyłka, wicestarosta strzelecki.
Dyrektor Marek Czader zabierając głos podczas powiedział, że decyzja sprzed kilku lat o budowie samodzielnych kancelarii na terenie RDLP w Katowicach okazała się trafna. Powstają nowoczesne budynki w technologii drewnianej, w których warunki pracy są na miarę XXI wieku.
- Również mieszkańcy otrzymują godne warunki do obsługi. To duża przyjemność otwierać tak nowoczesny obiekt wybudowany z ekologicznego, odnawialnego surowca jakim jest drewno – powiedział dyrektor Czader.
Jan Spałek, nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce Opolskie stwierdził żartem, że będąc gościem na otwarciu podobnego obiektu w Nadleśnictwie Zawadzkie, chciał nieco zmienić scenariusz uroczystości, by choć trochę się wyróżnić. Dlatego zamówiony został lekki opad deszczu. Nie sądził jednak, że otwarcie kancelarii będzie jednocześnie testem... szczelności dachu.
Powiedzieć, ze podczas oficjalnego otwarcia kancelarii lało jak z cebra, to nic nie powiedzieć. Jednak mimo niesprzyjającej aury dopisali goście a uroczystość odbyła się zgodnie z nowym Ceremoniałem Lasów Państwowych.
Otwarcie kancelarii, stało się okazją do posadzenia Dębu Papieskiego. To jedno ze 100. drzew, poświęconych przez papieża Franciszka podczas pielgrzymki leśników do Watykanu w październiku 2021 r.
Historia sadzenia dębów – symboli, sięga roku 1918 roku, kiedy to po odzyskaniu przez Polskę niepodległości leśnicy zaczęli spontanicznie sadzić dęby by upamiętniać historyczne chwile i Polaków, którzy bezpośrednio się do tych chwil przyczynili i oddali swoje życie w walkach o niepodległość Polski.