Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Obiekty edukacyjne

Obiekty edukacyjne

W  edukacji przyrodniczo – leśnej na terenie jednostek wchodzących w skład RDLP w Katowicach wykorzystywano następujące obiekty edukacyjne:

 

 

Lp.

Obiekt

Ogółem na terenie RDLP

1.

Ośrodek edukacji leśnej

5

2.

Izba edukacji leśnej

35

3.

Leśna wiata edukacyjna (=zielona klasa)

59

4.

Leśna ścieżka edukacyjna (=dydaktyczna)

109

5.

Punkt (powierzchnia) edukacji leśnej

razem:

137

w tym:

 

a) szkółka leśna

26

 

b) drzewostan (uprawa, nasienny, ochronny)

39

 

c) obiekt małej retencji

33

 

d) inny (trasa dydaktyczna bez oznakowania, wieża p.poż., wyłuszczarnia)

39

6.

Inne obiekty

razem:

375

w tym:

 

a) rezerwat przyrody

78

 

b) ogród, park dendrologiczny

20

 

c) obiekty kultury, tradycji

47

 

d) inny (np. zagroda dzików, pomniki przyrody, brama informacyjna)

230


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Z Katowic bije dobro na cały świat

Z Katowic bije dobro na cały świat

Ponad 60 tysięcy książek zebrała Fundacja Onkologiczna „Rakiety” w ramach świątecznej akcji zbiórkowej. Pierwsze z nich trafiły już do pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach pozostałe zostaną przekazane pacjentom oddziałów onkologicznych w Katowicach, Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach i szpitali grupy NU-MED w Elblągu, Zamościu i Tomaszowie Mazowieckim oraz na oddziały dziecięce.

Finał zbiórki odbył się 15 grudnia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach podczas którego udekorowano ponad 10. metrową choinkę.

Akcja Fundacji Onkologicznej „Rakiety” jest dowodem na to, jak ważne dla pacjentów będących w procesie leczenia są takie jednoczące i wspierające inicjatywy.

Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, która włączona została do grona partnerów akcji reprezentował Jurand Irlik, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Leśnicy w ramach uczestnictwa w akcji przekazali 10 małych choinek w doniczkach, 10 książek z dedykacjami od Damiana Siebera, p.o. Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Katowicach oraz szyszki, korę i mech, które posłużyły wolontariuszom do wykonania upominków świątecznych dla pacjentów chorych onkologicznie, m.in. lasów w słoikach.