Lista Aktualności Lista Aktualności

Zielone wakacje

Z inicjatywy Domu Kultury, już w po raz trzeci, zorganizowany został cykl spotkań dla dzieci z naszej Gminy Koniecpol. Były zajęcia i warsztaty taneczne, kulinarne, fryzjerskie, twórcze i animacyjne. W ramach partnerstwa Domu Kultury z Nadleśnictwem Koniecpol był też czas na zielone Lasy Państwowe. Trzy spotkania odbyły się 10 i 31 lipca oraz 9 sierpnia.

Lato było w pełni.  Dla większości z nas, trwał sezon, w którym chcieliśmy zarówno odpocząć, nie nudzić się, a przy okazji zafundować sobie odrobinę aktywności. Próbowaliśmy pogodzić wszystkie te elementy w otoczeniu wspaniałej przyrody. Podglądaliśmy naturę podczas pieszego marszu, szukaliśmy wewnętrznego wyciszenia przytulając się do zaprzyjaźnionego drzewa. Wsłuchiwaliśmy się w jego odgłosy: szum liści, skrzypiący pień i przede wszystkim w śpiew ptaków, które na nim żyją. Aktywność fizyczną zapewniła nam zabawa w podchody. Rozwiązywaliśmy ukryte w leśnych ostępach zagadki, realizowaliśmy przygotowane zadania. Wszystko to okraszone nutą rywalizacji potęgowało świetną zabawę. Dodatkowo, mogliśmy sprawdzić swoją formę podczas wycieczki rowerowej najpiękniejszymi leśnymi zakątkami.

Po części terenowej przychodził czas na spotkania kameralne. W izbie edukacyjnej sporządzaliśmy pocztówki z lasu, malowaliśmy drewniane krążki tworząc wakacyjne obrazy. „Znamy wiele zastosowań drewna" – twierdziły jednogłośnie dzieci. „Podczas wakacji w mieści i spotkań w Nadleśnictwie poznaliśmy kolejne jego znaczenie – pomaga realizować nasze zainteresowania" – podsumowały spotkanie. To najlepszy dowód na celowość tego typu zajęć edukacyjnych.

Całość wieńczona była wspólnym pieczeniem kiełbasek w arboretum naszego nadleśnictwa, połączona z niezwykłymi opowieściami ludzi od dawien dawna związanych z lasem.  Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za chętny kontakt z naturą, a na ręce Domu Kultury w Koniecpolu składamy życzenia kolejnych, jakże trafnych inicjatyw społecznych.