Lista Aktualności Lista Aktualności

Sadzimy las wspólnie z uczniami

Uczniowie z Gimnazjum w Lachowicach sadzili las wspólnie z leśnikami.

Akcja rozpoczęła się w środowy poranek na miejscu biwakowym w leśnictwie Lachowice. Nadleśniczy Tadeusz Kosman przywitał wszystkich przybyłych gości oraz przybliżył młodzieży cel sadzenia i rolę jaką w naszym życiu spełniają lasy. Następnie wszyscy udali się na przygotowaną powierzchnię  - oddział 251 c w leśnictwie Lachowice.

Pierwszym etapem sadzenia był instruktaż przeprowadzony przez miejscowego leśniczego (K. Steczek) oraz naszego edukatora (M. Janeczko). Następnie sami uczniowie (oraz nauczyciele) wzięli motyki w swoje ręce i przystąpili do sadzenia – wszystko pod okiem naszego Specjalisty w Zakresie Hodowli Lasu (W. Kosman). W czasie prac młodzież zadawała wiele pytań dotyczących zarówno samego sadzenia jak i wprowadzanego gatunku – olszy. 

Przygotowanych talerzy szybko ubywało, a i kasety z sadzonkami szybko się opróżniały, dzięki czemu w stosunkowo krótkim czasie udało się posadzić blisko 400 drzewek.

Całość została zwieńczona wspólnym ogniskiem, w czasie którego uczestnicy dzieli się wrażeniami z przeprowadzonych działań.

Zapraszamy do Galerii z akcji.