Lista Aktualności Lista Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole SzkółLeśnych i Ekologicznych w Brynku

W dniu 3 września 2018 roku uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku tradycyjnie zainaugurowano mszą świętą celebrowaną w pałacowej kaplicy.

W homilii padły słowa ważne i budujące, na przykładzie dokonań papieża Grzegorza I Wielkiego – doktora Kościoła. Zgromadzonym na mszy świętej przekazane zostało przesłanie, aby pojawiające się w ich życiu wyzwania, nowe zadania podejmowali z należytym staraniem ale również z radością, optymizmem bez zbytniej dozy obaw.

Pokrzepieni strawą duchową uczestnicy uroczystego powitania nowego roku szkolnego udali się do auli, gdzie miała miejsce realizacja kolejnych punktów oficjalnego porządku dnia:

- wprowadzenie sztandaru Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku,

- wspólne wykonanie Hymnu Państwowego,

- powitanie oficjalnych Gości w osobach: Pana prof. Krystiana Probierza – Senatora RP, Pana Piotra Pyzika – Posła na Sejm RP wraz z ich asystentami, Pani Wioletty Koper-Staszowskiej - Naczelnik Wydziału Kadr, Promocji i Mediów, Rzecznik Prasowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Brynek na czele z Panem Adamem Mazurem, sprawującym stanowisko Zastępcy Nadleśniczego,

- przemówienia: Dyrektora Szkoły Pana mgr Ireneusza Gudowicza oraz Gości oficjalnych, których przekaz - obok życzeń udanego, pełnego sukcesów i rozwoju osobistego – zawierał również przypomnienie o tragicznych kartach historii Polski, przypominając młodzieży, że możliwość nauki w czasach pokoju to wielki i cenny dar oraz możliwość, z której bezwzględnie należy korzystać.

Po zakończeniu tej części uroczystości i wyprowadzeniu sztandaru przez poczet sztandarowy, zgromadzeni wspólnie udali się, aby uczestniczyć w uroczystym posadzeniu pamiątkowego dębu w przypałacowym parku. Czynności tej dokonali: Pan prof. Krystian Probierz – Senator RP, Pan Piotr Pyzik – Poseł na Sejm RP, Pani Wioletta Koper-Staszowska - Naczelnik Wydziału Kadr, Promocji i Mediów, Rzecznik Prasowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz Pan Adam Mazur – Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Brynek.

Następnie brać uczniowska wraz z Pedagogami udała się do sal lekcyjnych, aby omówić sprawy organizacyjne istotne w nowym roku szkolnym.