Lista Aktualności Lista Aktualności

Pomoc poszkodowanemu strażakowi

Podczas pożaru lasu jaki miał miejsce w sobotę, tj. 28.04.2018r. w Leśnictwie Przechód doszło do przykrego, zagrażającego życiu zdarzenia.

Podczas pożaru lasu w Nadleśnictwie Tułowice, w czasie walki z żywiołem zasłabł jeden ze strażaków - ochotników miejscowego OSP. Omdlenie było przyczyną niewydolności krążeniowej. Sytuacja wymagała natychmiastowej, bezzwłocznej reakcji. Dlatego z pomocą, bez wahania ruszyli pracownicy LP, angażując śmigłowiec gaśniczy, którym przetransportowano poszkodowanego na lotnisko w Polskiej Nowej Wsi, a następnie helikopterem LPR do szpitala w Opolu.

Okoliczności tego zdarzenia były wyjątkowo niesprzyjające, co wymagało jeszcze większej precyzji w działaniu i szybkości podejmowania decyzji, ponieważ pożar usytuowany był w środku lasu, w miejscu trudno dostępnym. Jednak mimo wyczerpujących i uciążliwych zmagań z aktualną sytuacją, sprawna i spójna organizacja i opanowanie strażaków oraz leśników doprowadziły do zakończenia akcji z podwójnym sukcesem. Poszkodowany strażak bezpiecznie dotarł pod opiekę medyczną. Natomiast straty w drzewostanie nie osiągnęły dużego rozmiaru. Spaleniu uległo 0,6 ha poszycia leśnego. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.

Zagrożenie pożarowe przy aktualnych temperaturach i wilgotności ściółki zwiększa się z dnia na dzień. Dlatego apelujemy się o rozwagę i ostrożność.

Nagranie video z tego zdażenia do obejżenia po kliknięciu w strzałki obok   >>>>>>>>