Lista Aktualności Lista Aktualności

Lasy dostępne dla każdego

„Lasy dostępne dla każdego”- to hasło przyświecało wizycie podopiecznych stowarzyszenia na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych „TUR Borówka” z Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych z Mikołowa Borowej-Wsi w Leśnej Sali Edukacyjnej Nadleśnictwa Katowice

„Lasy dostępne dla każdego"- to hasło przyświecało wizycie podopiecznych stowarzyszenia na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych „TUR Borówka" z Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych z Mikołowa Borowej-Wsi w Leśnej Sali Edukacyjnej Nadleśnictwa Katowice. To nie była zwyczajna sobota – takie spotkania uwrażliwiają. Naszych gości na piękno i niezwykłość otaczającego nas świata, a nas na potrzeby drugiego człowieka. Czasami trzeba zatrzymać się w natłoku codziennych spraw. Liczymy, że udało nam się odkryć kilka „leśnych tajemnic". Dziękujemy. Na długo zapamiętamy to spotkanie.

 

Tak to spotkanie opisuje na blogu Karolina: „Byliśmy tam na cały dzień. Uczyliśmy się o pszczołach, jak je rozpoznać, i już umiem. A Wy? Wiem nawet jak wygląda Gucio, a jak Maja J. I nawet widziałam królową pszczół. (…)"

 

Ola pisze: (…) Jak już zaczęłam o budynku to właśnie w nim mieścił się mały mini las. A jak myślicie co jest w lesie? Oczywiście zwierzęta, rośliny i dużo drzew, jak to w lesie. W salach były różne atrakcje (…)"

 

Karolina: „Na początku jak pan leśniczy puścił muzykę i słychać było odgłosy zwierząt, były też odgłosy burzy i było ciemno, bałam się przez chwilę ale później już się uspokoiłam. Koledzy pana leśniczego pokazywali nam pachnące liście lawendy, mięty i melisy. Niektóre liście były bardzo pachnące a inne nie. Jadłam miód prosto z plastra."