Lista Aktualności Lista Aktualności

Kongres wystartował w Katowicach

Jubileuszowa 10. edycja największej imprezy gospodarczej Europy Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego – została w tym roku zaplanowana na 14-16 maja w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

         Wśród gości, którzy potwierdzili swój udział są m.in. komisarze Unii Europejskiej i przedstawicieli polskiego rządu, a także co roku licznie obecnych w Katowicach ludzi biznesu; od twórców innowacyjnych start-upów po menedżerów globalnych korporacji.
      – Do udziału zaprosiliśmy praktyków z całego świata. To doborowa obsada gości, zarówno ze strony dużej polityki, europejskiej i polskiej, jak i biznesu. Swoim bogatym doświadczeniem podzielą się podczas trzech dni debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, dyskutując nie tylko o tym, co jest ważne i aktualne, ale też o tym, co wyznacza trend i wpływa na przyszłość gospodarki. Jestem przekonany, że zarówno zestaw tematów, jak i dobór panelistów zrobią wrażenie na gościach tegorocznego Kongresu – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP. – Cieszy nas, że środowisko biznesowe traktuje Kongres jako forum spotkań oraz platformę do komunikowania i deklarowania kluczowych postanowień. To tu padają ważne zapowiedzi, ogłaszane są nowe przedsięwzięcia, czy inaugurowane są projekty – dodaje.
       Zakres tematyczny kongresowej agendy obejmuje kilkanaście głównych nurtów, co daje ponad sto debat, sesji, spotkań i innych wydarzeń. Wciąż aktualnym tematom poruszanym podczas wcześniejszych edycji Kongresu towarzyszyć będą nowe zagadnienia - wskazujące przyszłość europejskiej i polskiej gospodarki.
       Nas z oczywistych względów interesują zagadnienia związane z trendami w ochronie środowiska a zatem elektromobilność czy magazynowanie dwutlenku węgla ale także dyskusja poświęcona COP 24 w Katowicach. Gościem i prelegentem panelu „Świat dla klimatu” – co przyniesie szczyt klimatyczny w Katowicach jest m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk.
        Relacja z najważniejszych dla PGL LP dyskusji w czerwcowym wydaniu TL.