Lista Aktualności Lista Aktualności

IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia o Trofeum „Śląska”

Zrealizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, IV Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia o Trofeum „Śląska” odbył się w dniach 04-05.08.2018 r., w Koszęcinie.

     Historyczne miejsce, pałac i park – siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” imienia Stanisława Hadyny, stały się areną zmagań konkursowych dla zaprzęgów z Polski, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Rosji. Licznie przybyła publiczność mogła przy wspaniałej pogodzie podziwiać konne zaprzęgi z powożącymi i pasażerami w strojach z epoki. Pokazy, konkurencje, przejazdy po parkowych alejkach były oceniane przez międzynarodowy zespół sędziowski, ale przede wszystkim nagradzane oklaskami przybyłych gości. Zwieńczeniem pierwszego dnia zawodów był galowy koncert baletu, chóru i orkiestry – Zespół „Śląsk” dla Niepodległej.

     Jako, że współorganizatorami imprezy były Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Nadleśnictwo Koszęcin, w koszęcińskim parku nie mogło zabraknąć leśników. Pokaz kunsztu artystycznego Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach i charakterystyczne namioty z logo Lasów Państwowych, które stanęły wzdłuż jednej z głównych alejek, były bardzo pozytywnie odebrane przez gości konkursu. Koleżanki i koledzy z Nadleśnictw Siewierz i Złoty Potok przestawiali ofertę edukacyjną swoich jednostek, a Nadleśniczy i Pracownicy Nadleśnictwa Koszęcin wspólnie z ZTiS Świerklaniec zapraszali odwiedzających do stoiska promującego markę „Dobre z lasu”. Jak zwykle proponowane do degustacji „leśne” produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Goście chętnie korzystali z przygotowanych materiałów drukowanych, a szczególnie ciekawe okazały się przepisy na dania z dziczyzny.

     Na kolejne spotkanie przy naszym stoisku zapraszamy do Koszęcina już 11 i 12 sierpnia w ramach organizowanej przez ZPiT „Śląsk” plenerowej imprezy „Cietrzewisko” połączonej w tym roku z Regionalnymi obchodami Dni Lasu wraz z sadzeniem „Dębu Niepodległości”.