Lista Aktualności Lista Aktualności

Górska Odyseja w Ustroniu

Zapraszamy do udziału w 6 etapie akcji Górska Odyseja. Przed nami 45 kilometrowa trasa przez przepiękny Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego.

Startujemy 11 czerwca w Węgierskiej Górce, a 12 czerwca zakończymy wędrówkę w Skoczowie. Zapraszamy do udziału i wspólnych akcji sprzątania. Zgłaszajcie chęć przyłączenia się oraz miejsca, które chcielibyście oczyścić ze śmieci. Razem je posprzątamy. Czekamy na Was, piszcie: gorska.odyseja@gmail.com .

Wydarzenie na fb:https://www.facebook.com/events/395010101605726

„Górska Odyseja” to wyjątkowa akcja edukacyjno-ekologiczna, organizowana w ramach kampanii #mniejplastiku przez ekologa i podróżnika - Dominika Dobrowolskiego wspólnie z Credit Agricole i EFL, pod patronatem Lasów Państwowych i stowarzyszenia Program Czysta Polska. Akcja polega na marszu górskimi szlakami wzdłuż południowej granicy Polski - od Ustrzyk Górnych do Świeradowa Zdrój i sprzątaniu górskich i leśnych szlaków z plastikowych śmieci. Akcja ma na celu zwracanie uwagi na problem nadmiaru plastikowych odpadów w środowisku i zachęcanie konsumentów do ograniczania zużycia plastikowych opakowań.

Wędrówce towarzyszą ekologiczne webinary i prelekcje dla dzieci w szkołach, a także plenerowa wystawa zdjęć śmieci zebranych na wcześniejszych etapach akcji.   Obecnie wystawę można oglądać w Żywcu i w Oleśnicy.

Z każdego odcinka realizowany jest też film edukacyjny i następnie publikowany w mediach społecznościowych. Na koniec akcji powstanie podsumowujący film na temat polskich gór i problemu z ich zaśmiecaniem.

Zdjęcia, filmy oraz relacje z akcji Górska Odyseja można oglądać na

stronie: https://www.facebook.com/GorskaOdyseja/ .

Chętni do dołączenia się do akcji sprzątania gór mogą zgłaszać pod adresem:

gorska.odyseja@gmail.com

A film z etapu w Węgierskiej Górce, można zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=_4KEuaQ-6Zs&t=3s