Lista Aktualności Lista Aktualności

Bożonarodzeniowa Gałązka w Tur Borówce

W ostatnią sobotę grupa leśniczek z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach gościła w Ośrodku dla Osób Niepełnosprawnych w Borowej Wsi. Pod ich czujnym okiem, podopieczni Stowarzyszenia na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych „Tur Borówka”, wykonali świąteczne stroiki.

To już kolejne warsztaty, podczas których wykonywano bożonarodzeniowe wieńce i ozdoby z darów lasu. Tym razem dzieła stworzone przez osoby mieszkające w Ośrodku, zostały przewiezione do siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, gdzie pracownicy urządzili zbiórkę pieniędzy. Uzyskane środki przeznaczone zostaną na pomoc dla Stowarzyszenia.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania leśniczek prowadzących warsztaty i ich podejścia do niepełnosprawnych uczestników zajęć. Sama brałam udział w wielu warsztatach organizowanych w ramach różnych projektów, ale z tak profesjonalnym przygotowaniem dawno się nie spotkałam. Gratuluję i dziękuję za gorącą przedświąteczną atmosferę – powiedziała Katarzyna Płaczek ze Stowarzyszenia Tur Borówka.

Jak powstawały świąteczne stroiki można zobaczyć:

Więcej o Stowarzyszeniu na fb: https://pl-pl.facebook.com/TurBorowka/

Tekst: Anna Tarkowska

Zdjęcia: Katarzyna Płaczek

Film: Adam Sikora