Wydawca treści Wydawca treści

Zawody strzeleckie

Zawody strzeleckie leśników „O puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach”

 

Wzorem lat ubiegłych, 28 czerwca br. na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu-Grudzicach spotkali się leśnicy z nadleśnictw zgrupowanych w RDLP w Katowicach, by wraz z zaproszonymi gośćmi rywalizować w wieloboju myśliwskim o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Wśród zaproszonych gości ponownie byli z nami koledzy z Czech,  Słowacji, Technikum Leśnego w Tułowicach oraz, po raz pierwszy – i mamy nadzieję nie ostatni – przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Strzelcy rywalizowali w 3 klasyfikacjach: drużynowej, indywidualnej oraz indywidualnej wśród kadry kierowniczej. Ponadto przewidziano nagrody za najlepszy wynik w konkurencjach śrutowych i kulowych. Niekwestionowanym królem zawodów okazał się kolega Michał Soberka z Nadleśnictwa Bielsko, który z wynikiem 240 na 250 możliwych do zdobycia punktów, wygrał zarówno klasyfikację indywidualną, jak i nagrody za najlepszy wynik w konkurencjach śrutowych i kulowych. Ten wynik sprawił także, że ekipa strzelców z Nadleśnictwa Bielsko wywalczyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Tylko kilka punktów mniej zdobyła drużyna RDLP we Wrocławiu zajmując drugie miejsce we wspomnianej wyżej klasyfikacji. Miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie Nadleśnictwa Andrychów. W klasyfikacji indywidualnej na drugim stopniu podium stanął kolega Maciej Dzwonnik z wynikiem 231 punktów, zaś na miejscu trzecim, z wynikiem 227 pkt, uplasował się kolega Wacław Biereśniewicz z RDLP we Wrocławiu, który zwyciężył jednocześnie w klasyfikacji kadry kierowniczej, pokonując w tej kategorii kolegów Artura Ciba (2 miejsce) i kolegę z drużyny – Romana Palewskiego (3 miejsce). W nieformalnej klasyfikacji Dian zwyciężyła jedyna strzelająca koleżanka –Wiola Koper-Staszowska, reprezentująca biuro RDLP w Katowicach.

Oprócz pucharów, medali i dyplomów, zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji i wylosowani uczestnicy zawodów otrzymali także cenne nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez firmy: „Hubertech" z Katowic, BP Jaworski z Poznania, „Szóstak" z Wielunia, „Trop" z Wielunia, „Westfalia" z Niemiec, „Bavetia"  ze Szwajcarii  oraz „Makama" z Opola, a także RDLP w Katowicach, Nadleśnictwo Opole i ZO PZŁ w Opolu. Tradycyjnie już zwycięzca klasyfikacji indywidualnej w kadrze kierowniczej otrzymał ponadto nalewkę Nadleśniczego Nadleśnictwa Kluczbork wręczaną przez samego twórcę tego zacnego trunku. Poza ww. nalewką wszystkie puchary i nagrody wręczał Zastępca Dyrektora RDLP w Katowicach ds. Gospodarki Leśnej – Bogdan Gieburowski,  w asyście Prezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Opolu i jednocześnie Nadleśniczego Nadleśnictwa Opole – Zdzisława Dzwonnika, wiceprezesa ORŁ w Opolu – Jacka Sierżyńskiego, Łowczego Okręgowego z Opola – Wojciecha Plewki oraz Sędziego Głównego zawodów – Jerzego Adamczyka.

Fotorelację z zawodów, dzięki uprzejmości kolegi Zbigniewa Bocianowskiego, można obejrzeć na stronie . Ponadto na stronie http://www.opole.lasyonline.pl można obejrzeć panoramy z tej rywalizacji, których autorem jest Pan Jarosław Wieprow z Agencji Fotograficznej „Panoramica" z Wrocławia.