Wydawca treści Wydawca treści

Zaproszenie na Cietrzewisko

W pierwszy weekend sierpnia (9-10 sierpnia) Koszęcinie, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" przy ul. Zamkowej 3 odbędzie się „Cietrzewisko". Współorganizatorem leśno-łowieckiego pikniku są Lasy Państwowe. W szczególności wydarzenie wspierają nadleśnictwa:  Koszęcin, Lubliniec, Świerklaniec, Brynek, Olesno, Zawadzkie, Herby, Koniecpol, Złoty Potok, Siewierz, Kłobuck, Kluczbork, Rudziniec, Opole oraz Strzelce Opolskie. Część z nich będzie w Koszęcinie prezentować swoją działalność na stoiskach. 

Głównym wydarzeniem pikniku jest Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, który w tym roku odbędzie się po raz czwarty. W festiwalowym konkursie rywalizować ze sobą będzie w czterech kategoriach kilkudziesięciu sygnalistów.

Podczas „Cietrzewiska" rozegrają się również Mistrzostwa Polski Drwali. Po raz pierwszy w historii zawodów odbędą się one w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk".

Propozycją dla rodzin z dziećmi jest piknik Country w Leśnej Dolinie. Impreza, inspirowana kulturą Dzikiego Zachodu, jest doskonałą okazją do przygotowania wyjątkowej kowbojskiej stylizacji. Atrakcją spotkania będzie Country Motopiknik oraz występ zespołów country.

To nie koniec atrakcji. Odwiedzający będą mogli również obejrzeć pokaz sokolniczy, prezentacje ras psów myśliwskich czy też wysłuchać opowieści Franciszka Szydełki, legendarnego tresera psich gwiazd: Szarika, Cywila i Saby.

Szczegółowe informacje o imprezie zamieszczone są na stronie internetowej Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk