Wydawca treści Wydawca treści

Z Katowic bije dobro na cały świat

Ponad 60 tysięcy książek zebrała Fundacja Onkologiczna „Rakiety” w ramach świątecznej akcji zbiórkowej. Pierwsze z nich trafiły już do pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach pozostałe zostaną przekazane pacjentom oddziałów onkologicznych w Katowicach, Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach i szpitali grupy NU-MED w Elblągu, Zamościu i Tomaszowie Mazowieckim oraz na oddziały dziecięce.

Finał zbiórki odbył się 15 grudnia w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach podczas którego udekorowano ponad 10. metrową choinkę.

Akcja Fundacji Onkologicznej „Rakiety” jest dowodem na to, jak ważne dla pacjentów będących w procesie leczenia są takie jednoczące i wspierające inicjatywy.

Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach, która włączona została do grona partnerów akcji reprezentował Jurand Irlik, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Leśnicy w ramach uczestnictwa w akcji przekazali 10 małych choinek w doniczkach, 10 książek z dedykacjami od Damiana Siebera, p.o. Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Katowicach oraz szyszki, korę i mech, które posłużyły wolontariuszom do wykonania upominków świątecznych dla pacjentów chorych onkologicznie, m.in. lasów w słoikach.