Wydawca treści Wydawca treści

W Nadleśnictwie Wisła posadzono Aleję Pamięci Jana Pawła II i Dąb Powstań Śląskich

Pierwsze drzewa Alei Pamięci Jana Pawła II trafiły do gruntu w Jaworzynce 18 maja dokładnie o godzinie 15.00. Wśród zaproszonych gości był Damian Sieber, dyrektor RDLP w Katowicach. Wydarzenie uświetnił Zespół Sygnalistów katowickiej Dyrekcji.
 
Urząd Gminy w Istebnej reprezentowała wójt Łucja Michałek-Chudecka, a także radni Gminy Istebna. Gospodarze, leśnicy Nadleśnictwa Wisła z Nadleśniczym Andrzejem Kudełką dwoili się i troili, aby akcja przebiegła bez zakłóceń.
W alei posadzono wspólnie około 60 jaworów. Na miejscu zostanie zamontowana tablica pamiątkowa z wybranym cytatem Jana Pawła II.
Na pamiątkę tego wydarzenia, zarówno Dyrektor jak i Nadleśniczy otrzymali koronki koniakowskie.
 
Ostatnim z przewidzianych punktów programu, było sadzenie Dębu Powstań Śląskich. Dąb został posadzony przez Damiana Siebera, Dyrektora RDLP w Katowicach; Łucję Michałek-Chudecką wójta Gminy Istebna oraz prof. z Uniwersytetu Wrocławskiego, która sprawuje osłonę naukową nad Wolierową Hodowlą Głuszców na terenie Karpackiego Banku Genów - również otrzyma pamiątkową tablicę z cytatem Jana Pawła II.
 
Rano razem z Istebniańskim Uniwersytetem Seniora leśnicy sadzili las w ramach akcji #łącząnasdrzewa. Seniorzy sadzą lasy w nadleśnictwie od paru lat. Dzisiaj posadzili 500 sztuk jodły na terenie leśnictwa Zapowiedź w pododdziale 108c.
W akcji wzięło udział około 40 osób, a najstarszy uczestnik miał 85 lat.
 
Zdjęcia: Jacek Kohut, GOK Istebna