Wydawca treści Wydawca treści

szlachetna paczka prosto z lasu

Jak co roku leśnicy z katowickiej dyrekcji przyłączyli się do przedświątecznej akcji Szlachetna Paczka.

Pracownicy RDLP w Katowicach akcję Szlachetna Paczka wpierali już po raz czwarty. W tym roku prezenty trafiły do mieszkańca Chorzowa, który samotnie wychowuję trójkę dzieci. Ideą akcji jest mądre pomaganie, dlatego też w „leśnej" paczce znalazły się podarunki na prawdę potrzebne rodzinie. Oprócz żywności, ubrań i środków czystości, leśnicy przekazali łóżko i węgiel na zimę. Nie zabrakło również prezentów niespodzianek.

- Moment przekazania paczki rodzinie jest zawsze bardzo wzruszający, ale te emocje dają nam jeszcze większą motywację do organizowania kolejnych akcji. Jest jeszcze tyle rodzin, którym trzeba pomóc. – mówi Agnieszka Sztos – Sobala z katowickiej dyrekcji LP.

Swoją Szlachetną Paczę przekazali również pracownicy Nadleśnictwa Katowice. Z inicjatywy Związku Leśników Polskich do jednej z siemianowickich rodzin trafiło kilka wielkich pudeł, wózek „chodzik", drewno opałowe i obowiązkowo żywa choinka.

W akcję zaangażowani byli nie tylko leśnicy z katowickiej dyrekcji, ale także ich rodziny. Wszyscy zapewniają, że w przyszłym roku powtórzą przedświąteczną zbiórkę dla potrzebujących, bo nie ma większej nagrody niż uśmiech na twarzach obdarowanych.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna, którego ideą jest mądre pomaganie, a przy tym budowanie wspólnoty opartej na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji.