Wydawca treści Wydawca treści

Regionalny Dzień Seniora Leśnika w Niemodlinie

Ponad 200 emerytów z 29 nadleśnictw, 2 gospodarstw rybackich oraz biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach spotkało się w Niemodlinie w ramach obchodów Regionalnego Dnia Seniora Leśnika.

Spotkanie emerytowanych pracowników - koleżanek i kolegów leśników zostało zorganizowane po raz trzeci, tym razem przez Nadleśnictwo Tułowice oraz Gospodarstwo Rybackie Niemodlin. Inicjatorem Regionalnego Święta Senioralnego jest Damian Sieber, Dyrektor RDLP w Katowicach.

- W założeniu każdego roku chcemy przybliżać seniorom, inny aspekt zmian jakie dokonują się w LP. Zależy nam, aby wciąż byli aktywną częścią leśnej społeczności - mówił Dyrektor.

Po raz pierwszy, dwa lata temu seniorzy, byli pracownicy i leśnicy z terenu katowickiej Dyrekcji Lasów Państwowych, spotkali się w najstarszym budynku Lasów - Nadleśnictwie Koszęcin, który przeszedł kompleksową rewitalizację ze zmianą ogrzewania na pompę ciepła włącznie. Tematem przewodnim była historia leśnictwa, ale i nowoczesne podejście do wydawałoby się klasycznych tematów. A skoro Koszęcin, to nie mogło zabraknąć artystycznego podejścia i spotkania z Zespołem Śląsk.

W ubiegłym roku gospodarzem święta było Nadleśnictwo Zawadzkie, a tematem przewodnim - zmiany w LP pod kątem warunków pracy. Nowoczesne kancelarie budowane w technologii drewnianej na miarę potrzeb XXI w.

Tegoroczne święto to wydarzenie, którego głównym celem była integracja środowiska emerytów i zawodowo czynnych pracowników Lasów Państwowych. Spotkanie każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To wyjątkowa okazja, by wyrazić wdzięczność wszystkim emerytowanym pracownikom za związanie swojego życia zawodowego z lasami oraz podziękować za ich lata pracy na rzecz polskiej przyrody i ludzi. To także piękna inicjatywa, która przyczynia się do rozwoju wzajemnych kontaktów i przyjaźni, wymiany doświadczeń, czy też informowania seniorów o bieżących zmianach i projektach realizowanych w Lasach Państwowych.

Po uroczystym rozpoczęciu spotkania i przywitaniu gości przez Damiana Siebera, Dyrektora RDLP w Katowicach oraz gospodarzy, seniorzy mieli okazję m. in. zwiedzić Zamek w Niemodlinie, Technikum Leśne w Tułowicach, czy też zapoznać się ze specyfiką pracy Gospodarstwa Rybackiego w Niemodlinie - odłowami karpia na stawie. Spotkanie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem, w trakcie którego nie brakowało rozmów i wspomnień.

To był dzień pełen wrażeń i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!