Wydawca treści Wydawca treści

Na ferie do lasu

Semestr w szkołach się kończy i jak co roku pojawia się pytanie, co zrobić z dzieckiem w trakcie ferii zimowych, aby ten dwutygodniowy okres nie spędziło na oglądaniu telewizji i wpatrywaniu się w komputer.

Co robić podczas zimowych ferii, kiedy nie ma śniegu? Jeśli szukasz ciekawych form spędzania wolnego czasu, przyjdź do lasu. Ruch na świeżym powietrzu, kontakt z naturą to dobra alternatywa dla komputera.

Zapraszamy wszystkich: grupy zorganizowane dzieci i młodzieży, rodziny, dorosłych na spacer po leśnych ścieżkach edukacyjnych, do izb edukacji, na spotkania z leśnikiem.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikiem najbliższego nadleśnictwa. Więcej informacji na stronach internetowych nadleśnictw.

Dlaczego do lasu?

Według naukowców już 5 minut aktywności na świeżym powietrzu wystarczy, by odczuwalnie poprawić nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Zieleń przyrody działa uspokajająco, odświeżająco, przywraca równowagę, likwiduje napięcia, stymuluje układy nerwowy, odpornościowy, hormonalny i krwionośny.

Do tego wszystkiego dodajmy funkcje edukacyjne czy też stymulujące. Dzieci chłoną świat wszystkimi zmysłami, a na dworze bodźców nie brakuje. Dodatkowo są to bodźce najlepiej dostosowane do potrzeb maluchów, bo naturalne! Starsze dzieci mogą do woli obserwować świat, który je otacza, a z którym coraz częściej zatracamy kontakt. (AT)

Leśne szlaki i obiekty

Obiekty turystyczne i edukacyjne na terenie RDLP w Katowicach:

Ścieżki biegowe – 48,2 km

Ścieżki do nordic walking – 55,1 km

Ścieżki konne – 533,94 km Nartostrady – 78,3 km

Ścieżki rowerowe – 1811,46 km

Ścieżki przyrodniczo-leśne i edukacyjne – 126

Izby przyrodniczo-leśne – 35

Ośrodki edukacyjne – 7

Punkty widokowe – 34

Miejsca postoju pojazdów – 428

 

Media o nas:

TVP Katowice - AKCJA ZIMA