Wydawca treści Wydawca treści

Minister na Dzielcu

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach  Andrzej Pilot odwiedzili 13 lipca  uczestników kolonii w Istebnej, zorganizowanej przez Fundację na Rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy. Wypoczynek został dofinansowany przez Fundusz. Na koloniach przebywa ok. 140 dzieci z województwa śląskiego, które na tę okoliczność zaprezentowały  gościom widowisko słowno-muzyczne o tematyce ekologicznej.

Mimo, że celem podróży ministra i obydwu prezesów było odwiedzenie najmłodszych, to tematy zaaranżowanej po spotkaniu z dziećmi konferencji prasowej daleko od niej odbiegały. Poruszona została m.in. sprawa ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, która ma zastąpić istniejące Komisje Trójstronne.

W spotkaniu uczestniczył również dyrektor RDLP w Katowicach Kazimierz Szabla, który po zakończeniu konferencji zaprosił jej uczestników do odwiedzenia położonego w sąsiedztwie Ośrodka Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Wisła. Dostojni goście i towarzysząca im liczna grupa dziennikarzy zwiedzili, poddany ostatnio gruntownej modernizacji Ośrodek, a następnie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji dyrektora Szabli na temat kondycji beskidzkich drzewostanów.