Wydawca treści Wydawca treści

Dobre z lasu - pierwszy sklep pod tym szyldem otwarto w naszej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Dobre z lasu – pod taką nazwą oficjalnie Józef Kubica, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych i Damiana Sieber Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach otwarli 9 stycznia w Opolu przy ul. Ozimskiej sklep, w którym można kupić produkty spożywcze, o najwyższej, gwarantowanej przez leśników jakości. Wszystko rozpoczęło się od popisu sygnalistów myśliwskich, by wstęga została przecięta i pierwsi klienci – zaproszeni goście – mieli okazję dokonać zakupów.

-To kolejny sklep w skali kraju, ponieważ produkty z lasu cieszą się zainteresowaniem kupujących, rozwijamy markę „Dobre z lasu” budując jednocześnie punkty jej dystrybucji – powiedział Dyrektor Józef Kubica.

A na półkach w sklepie nie brakuje: miodów, herbat leśnych, grzybów w najróżniejszych marynatach, syropów, napitków ale także soków i ziół. W ladach chłodniczych, a jakże, króluje dziczyzna.

– Poza półproduktami z dziczyzny, mamy też wyroby gotowe do spożycia, np. wędliniarskie, przetwory z owoców czy z płodów runa leśnego oraz przygotowywane na różne sposoby grzyby – prezentuje ofertę Natalia Złotek sprzedająca w sklepie.

Marek Cholewa, nadleśniczy nadleśnictwa Opole dodaje, że chociaż punkt prowadzi firma zewnętrzna, umowy są tak skonstruowane, że będą tu produkty najwyższej jakości.

- Nie spotkamy tu np. dziczyzny II czy III kategorii albo odświeżanej – na to nie możemy sobie pozwolić. Stawiamy przede wszystkim na jakość – podkreśla nadleśniczy.

Dyrektor Damian Sieber nie ukrywa, że toczą się rozmowy na temat uruchomienia podobnego sklepu marki „Dobre z lasu” również w Katowicach.

- Rozważamy różne lokalizacje, rozmawiamy z operatorami galerii handlowych jak również właścicielami lokali w centrum miasta Jesteśmy bowiem pewni, że na sklep ze zdrową żywnością z polskich lasów czekają również mieszkańcy konurbacji śląskiej – dodaje Dyrektor Damian Sieber.

Sklep w Opolu mieści się przy ulicy Ozimskiej, w budynku, który należy do Nadleśnictwa Opole.