Wydawca treści Wydawca treści

CIETRZEWISKO 2016

W dniach 20- 21 sierpnia w Koszęcinie ryk pił mieszał się z muzyką. Śląskie Mistrzostwa Drwali „Majster Drwal", Festiwal Muzyki Myśliwskiej, a na zakończenie koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" były głównymi atrakcjami tegorocznego Pikniku Leśno- Łowieckiego "Cietrzewisko"

Tradycyjnie już niepowtarzalny klimat i lokalizacja imprezy, pomimo kapryśnej aury, przyciągnęła do siedziby Zespołu „Śląsk" wielu miłośników lasu i kultury łowieckiej. O tym „co w lesie piszczy" opowiadali leśnicy z katowickiej dyrekcji. Odwiedzający stoiska mieli okazję poznać sekrety życia pszczół, zakręcić „Leśnym kołem fortuny", nauczyć się budować budki lęgowe, rozpoznawać rośliny i zwierzęta. Można było też wcielić się w rolę leśnika dokonując cechowania drewna oraz dowiedzieć się co to jest pierśnica drzewa i własnoręcznie ją zmierzyć.

Ogromne zainteresowanie wzbudziły widowiskowe zmagania drwali. 29 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Francji rywalizowało, w pięciu konkurencjach sprawdzających dokładność, szybkość i technikę pracy pilarza. Dodatkowe emocje zapewnił trening polskiej kadry narodowej, która już we wrześniu będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata Drwali w Wiśle. „Majstrem Drwalem" 2016 został Tomasz Bilski (Polska), drugie miejsce zajął Andel Jiri (Czechy), a trzecie – Andreas Vollman (Niemcy).

Gdy piły ucichły na scenę wkroczyli laureaci VI Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Tegoroczna palma zwycięstwa przypadła gościom z Czech, których występ potwierdził uniwersalność języka muzyki.

Zwieńczeniem dwudniowego pikniku był koncert galowy gospodarzy - ZPiT „Śląsk", który jak zwykle oczarował publiczność.

Organizatorami Pikniku Leśno- Łowieckiego „Cietrzewisko" był ZPiT „Śląsk" we współpracy z RDLP w Katowicach, Gminą Koszęcin, Polskim Związkiem Łowieckim oraz firmą Henryk i Maria Brol Makita Koszęcin.