Wydarzenia

XIV MISTRZOSTWA NADLEŚNICTW O PUCHAR DYREKTORA RDLP KATOWICE W SIATKÓWCE.

24-25 kwietnia 2017 w Żorach odbyły się XIV MISTRZOSTWA NADLEŚNICTW O PUCHAR DYREKTORA RDLP KATOWICE W SIATKÓWCE.

W zaciętej rywalizacji walczyło czternaście drużyn. Mecz o trzecie miejsce na podium rozegrały nadleśnictwa Chrzanów i Kłobuck ( 2:1 ).  W meczu finałowym zmierzyły się reprezentacje z Nadleśnictwa Złoty Potok oraz RDLP w Katowicach. Zwycięstwo wywalczyła drużyna RDLP w Katowicach z wynikiem 2:1.

Puchary ,medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone przez Pana Huberta Wiśniewskiego Zastępcę Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej.

Wyróżniono najlepszą grającą zawodniczkę tegorocznych Mistrzostw Karolinę Dorosz z Nadleśnictwa Chrzanów.

MVP turnieju wybrany został Piotr Chrzęszczyk z biura RDLP Katowice.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA XIV MISTRZOSTW NADLEŚNICTW O PUCHAR DYREKTORA RDLP KATOWICE W SIATKÓWCE.

 1. RDLP KATOWICE
 2. NADLEŚNICTWO ZŁOTY POTOK
 3. NADLEŚNICTWO CHRZANÓW
 4. NADLEŚNICTWO KŁOBUCK
 5. NADLEŚNICTWO GIDLE
 6. NADLEŚNICTWO UJSOŁY
 7. NADLEŚNICTWO WISŁA
 8. NADLEŚNICTWO BRZEG
 9. NADLEŚNICTWO NAMYSŁÓW
 10. NADLEŚNICTWO RYBNIK
 11. NADLEŚNICTWO OLKUSZ
 12. NADLEŚNICTWO KĘDZIERZYN
 13. NADLEŚNICTWO SIEWIERZ
 14. NADLEŚNICTWO KOBIÓR

VIII Międzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHUNTING 2017

WIELKIE ŁOWY W TARGOWEJ KNIEI

Sosnowiec już po raz ósmy stanie się miejscem spotkań łowieckiej braci i leśników, a to za sprawą Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting, które odbędą się od 7 do 9 kwietnia. To doskonała okazja do spotkań myśliwych z Polski i z zagranicy oraz promocji łowiectwa wśród szerszej publiczności. Wśród wystawców ponownie znajdą się producenci i dystrybutorzy prezentujący broń, amunicję, akcesoria oraz odzież i sprzęt outdoorowy. Ekspozycję uzupełnią liczne atrakcje, a w targowej kniei każdy znajdzie coś dla siebie.

Najbliższa edycja EXPOHunting odbędzie się z Targami EXPOShooting, a tym samym tematyka ekspozycji zostanie poszerzona o ofertę dla osób zainteresowanych strzelectwem, nie zabraknie propozycji z zakresu militariów czy survivalu.

Na targowy sukces EXPOHunting składa się nie tylko atrakcyjna oferta 200 Wystawców z kilkunastu krajów, ale także bogaty program wydarzeń towarzyszących, który pozwala myśliwym na zdobycie wiedzy i nowych doświadczeń. Dla osób nie związanych z łowiectwem jest to natomiast doskonała okazja do poznania jego bogatych tradycji.

Wśród atrakcji znajdą się m.in. wystawy przyrodnicze i trofeów myśliwskich z różnych zakątków świata, wystawy kolekcjonerów, czy koncerty muzyki myśliwskiej i prezentacje sygnałów łowieckich. Jak co roku, szeroką publiczność przyciągnie pokaz ptaków drapieżnych oraz II Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich. Dla tych, którzy chcą się „sprawdzić", partnerzy targów przygotują strzelnice łucznicze i laserowe. Nie zabraknie konkursów dla zwiedzających – m. in. wiedzy myśliwskiej. Na targowej scenie zagoszczą także pokazy mody myśliwskiej, prezentacje nowych produktów, pokazy wabienia jeleni i konkursy dla zwiedzających.

Więcej informacji na www.expohunting.pl.

Zapraszamy!

Materiały do pobrania


submisja surowca szczególnego

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach ogłasza submisję surowca drzewnego szczególnego.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 16 lutego 2017r., natomiast rozstrzygnięcie submisji
17 lutego 2017 r. w siedzibie Nadleśnictwa Turawa

Oferta zawierać będzie surowiec: dębowy, jesionowy, sosnowy, modrzewiowy, jaworowy, olchowy oraz lipowy. Surowiec drzewny będzie przygotowany do oględzin dla zainteresowanych na składach:

w Jełowej – Nadleśnictwo Turawa oraz w Szydłowie – Nadleśnictwo Tułowice.

Katalogi submisyjne zawierające charakterystykę poszczególnych sztuk surowca drzewnego oraz regulamin submisji będą dostępne od 8 lutego 2017r. w Nadleśnictwach Turawa, Tułowice,  ZTiS Świerklaniec oraz w Wydziale Gospodarki Drewnem RDLP Katowice. Od tego dnia będzie można dokonywać  oględzin drewna na gruncie.

Wszystkie zainteresowane firmy oraz osoby prywatne serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w submisji.

Informacja dodatkowa:

Wystawione drewno w całości objęte jest certyfikatem FSC i PEFC.

Szczegółowe informacje na temat organizowanej submisji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Drewnem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach – tel. kontaktowy (032) 6094523 lub 6094561.

 


Adoracje przy żłóbku panewnickim

Tradycją adoracji przy żłóbku panewnickim stały się już koncerty kolędowe. W tym roku wraz z Ojcami Franciszkanami kolędować będą leśnicy z katowickiej dyrekcji, a najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zagra Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz Zespół Carrantouhill.

Program uroczystości:

17.45 – zwiedzanie największej w Europie szopki ołtarzowej

18.30 – msza św. w intencji leśników z  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach

19.15 – koncert Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach oraz Zespołu Carrantouhill

Zapraszamy Leśników, ich Rodziny oraz wszystkich Przyjaciół Lasu

 

Materiały do pobrania


XVI Zimowe zawody furmanów

Najlepsi furmani i najsilniejsze konie z Polski, Czech i Słowacji po raz 16. rywalizować będą w Istebnej. A i śniegu w tym roku na pewno nie zabraknie!

 

Zawodnicy zmierzą się w dwóch konkurencjach:

 •  slalom z drewnem stosowym
 •  siła uciągu
Nadleśnictwo Wisła i Gminna Istebna serdecznie zapraszają!

Materiały do pobrania


Biegam bo lubię lasy - na szlaku Orlich Gniazd

„Biegam bo lubię lasy na szlaku Orlich Gniazd" czyli cztery biegi na cztery pory roku w Nadleśnictwie Olkusz.

Nadleśnictwo Olkusz zaprasza na czwarty (i ostatni w tym roku) bieg w ramach akcji Biegam Bo Lubię Lasy na Szlaku Orlich Gniazd oraz kampanii  Lasy Państwowe - Zapraszamy!

Bieg na dystansie 7,8 km odbędzie się na terenie Leśnictwa Smoleń (k. Pilicy). Cała trasa jest bardzo ciekawa pod względem walorów przyrodniczo - historycznych, 90% prowadzi przez drogi leśne i 10% -  polne przy lesie. 

Informacja o trasie: Start i meta biegu znajdować się będą w pobliżu Ośrodka Naukowo Dydaktycznego ZPK. Po starcie biegniemy w kierunku Zamku Pilcza, który obiegamy i kierujemy się niebieskim Szlakiem Warowni Jurajskich w stronę Skały Biśnik. Po lewej stronie mamy panoramę Skał Zegarowych. Od Biśnika biegniemy Doliną Wodącej mijając Grodzisko Chłopskie a następnie Grodzisko Pańskie. Na końcu doliny wbiegamy na czarny Szlak Partyzantów Ziemi Olkuskiej. Biegniemy nim do czerwonego Szlaku Orlich Gniazd. Przy skrzyżowaniu tych szlaków znajdują się pozostałości po bazie kwaterunkowej Oddziału AK "Surowiec". Do mety docieramy czerwonym szlakiem rowerowym. 
 

Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj

Leśnicy zwolnieni są z opłaty startowej – wymagane jest jedynie podanie w formularzu rejestracyjnym w nazwie klubu np.: KBL bądź nazwy jednostki LP, którą się reprezentuje oraz przesłanie takiej informacji również na adres: maria.gronicz@katowice.lasy.gov.pl  . 

Podczas imprezy nie zabraknie tradycyjnie już zabaw i konkursów przyrodniczych prowadzonych przez leśników z Nadleśnictwa Olkusz. Zapraszamy!

Więcej informacji  na stronie internetowej Nadl. Olkusz oraz  na stronie facebookowej wydarzenia - Biegam Bo Lubie Lasy zima.

 

 

 

Materiały do pobrania


IX MISTRZOSTWA POLSKI LEŚNIKÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

16 reprezentacji regionalnych oraz drużyna dyrekcji generalnej  stanie do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej w PGL LP. IX Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej odbędą się w dniach 29 listopada - 1 grudnia 2016 r. w Wałbrzychu (RDLP we Wrocławiu).

Wszystkich kibiców siatkówki organizatorzy - RDLP we Wrocławiu oraz Nadleśnictwo Wałbrzych serdecznie zapraszają do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego AQUA – ZDRÓJ w Wałbrzychu,ul. Ratuszowa 6. Wstęp wolny.

Transmisja rozgrywek on-line

Relacja na Facebooku

 

 

Materiały do pobrania


Submisja drewna specjalnego przeznaczenia

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach

ogłasza submisję surowca drzewnego specjalnego przeznaczenia.

 

 

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 17 listopada 2016 r., natomiast rozstrzygnięcie submisji
18 listopada 2016 r. w siedzibie Nadleśnictwa Turawa

 

Oferta zawierać będzie surowiec: dębowy, jesionowy oraz sosnowy. Surowiec drzewny będzie przygotowany do oględzin dla zainteresowanych na składzie w Jełowej – Nadleśnictwo Turawa;

Katalogi submisyjne zawierające charakterystykę poszczególnych sztuk surowca drzewnego oraz regulamin submisji będą dostępne od 07 listopada 2016 r. w siedzibie Nadleśnictwa Turawa, ZTiS Świerklaniec oraz w Wydziale Gospodarki Drewnem RDLP Katowice. Od tego dnia będzie można dokonywać  oględzin drewna na gruncie.

Wszystkie zainteresowane firmy oraz osoby prywatne serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w submisji.

Informacja dodatkowa:

Wystawione drewno w całości objęte jest certyfikatem FSC i PEFC.

Szczegółowe informacje na temat organizowanej submisji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Drewnem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach – tel. kontaktowy (032) 6094523 lub 6094561.


ogólnopolska inwentaryzacja dzików

Na terenie nadleśnictw zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, w ramach ogólnopolskiej akcji inwentaryzacji dzików, zostanie przeprowadzone „liczenie tyralierą" występujących tu gatunków zwierzyny grubej oraz niektórych gatunków zwierząt chronionych.

Głównym celem przedsięwzięcia jest oszacowanie liczebności dzików na terenach obwodów łowieckich w związku ze wzrastającym zagrożeniem rozprzestrzenienia się wirusa Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Liczenie odbywać się będzie w dniach 15-23 października br. na minimum 10% powierzchni leśnej nadleśnictw oraz dodatkowo na wybranych fragmentach wielkopowierzchniowych upraw kukurydzy i innych siedlisk chętnie zajmowanych przez dziki o tej porze roku.

Inwentaryzacja zostanie przeprowadzona wspólnie przez Lasy Państwowe oraz Polski Związek Łowiecki, przy współpracy z przedstawicielami Izb Rolniczych, Urzędów Wojewódzkich, organizacji pozarządowych a także jednostek nadzorowanych i podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zapraszamy do udziału, w charakterze obserwatorów, w tym przedsięwzięciu w wybranych przez Państwa nadleśnictwach RDLP w Katowicach. Terminy i szczegółowe informacje dot. inwentaryzacji dostępne są na stronach internetowych naszych jednostek. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Zespół ds. Łowiectwa i Gospodarki Rybackiej RDLP w Katowicach. tel (32) 609 45 26 lub (32) 609 45 24.


Zabytkowe dorożki w Koszęcinie

Przepiękne zabytkowe karety i furgony, wspaniałe konie, a powożący w strojach z przełomu XIX i XX wieku, to wszystko będzie można zobaczyć w trakcie 2. Międzynarodowego Konkursu Tradycyjnego Powożenia o Trofeum Śląska. Kunszt trudnej sztuki poważenia będzie oceniany zgodnie z zasadami AIAT (Międzynarodowa Organizacja Powożenia Tradycyjnego)

Program:

Sobota 6 sierpnia 2016
• 12:00 Prezentacja
• Parada zaprzęgów w parku pałacowym i na głównej ulicy Koszęcina (ok. 30 min.)
• 18:00 Galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

Niedziela 7 sierpnia 2016
• 08:00 start do trasy terenowej
• 13:00 próba zręczności, kegle (20)
• Bezpośrednio po zakończeniu podanie wyników, wręczenie nagród.

Zapraszamy!

więcej informacji na www.ciat-koszecin.com

 

Materiały do pobrania


Międzynarodowy Dzień Lasów

Od 2012 roku 21. marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. Święto, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ma na celu podnoszenie świadomości ludzi na temat znaczenia lasów dla prawidłowego funkcjonowania naszej planety. Tegorocznym tematem przewodnim jest znaczenie i rola wody oraz jej związek z ekosystemami leśnymi.

 
 

zobacz wiecej


Wyświetlanie 11 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 1