Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż

Sprzedaż sadzonek w nadleśnictwach RDLP Katowice:                                                                                                                               W celu ułatwienia nabycia sadzonek dla nasadzeń  na gruntach zalesianych, leśnych i na cele zadrzewieniowe zamieszczamy dane kontaktowe do nadleśnictw i szkółek leśnych. Użyte w tabeli skróty oznaczają:                                                                                    

T – sadzonki wyprodukowane tradycyjnie w gruncie,

S – sadzonki wyprodukowane na sztucznych podłożach,

K - sadzonki w pojemnikach z zakrytym systemem korzeniowym,

- sadzonki mikoryzowane,

O -  materiał przydatny do nasadzeń w ogrodach i zadrzewieniach. 

L.P

Nadleśnictwo-adres, telefon kontaktowy

Szkółka- nazwa, inne dane

Rodzaj produkowanych sadzonek

1

ANDRYCHÓW
ul. Grunwaldzka 10

34-120 Andrychów

(33) 875-20-15

Dwie szkółki w leśnictwie Polanka, inne małe (do 0.5 ha) szkółki w leśnictwach

T,S,K

2

BIELSKO

ul. Kopytko 13
43-382 Bielsko-Biała

(33) 818-31-69

Zapora

               Marek Haczek                    (33) 818-31-69w.335
696 448 974

K,M

3

BRYNEK

ul. Grabowa 3
42-690 Tworóg

(32) 285-74-91

Brzeźnica

Janusz Wojciechowski

605 230 674

T,S,K,O

4

BRZEG 
ul.Kilińskiego 1
49-300 Brzeg

(77) 404-80-30

Barucice

Bogdan Popecki

(77) 415-96-01

602 436 038

T

5

GIDLE

Niesulów 3
97-540 Gidle

(34) 32-72-970

Sowin

ul. Partyzantów 14

97-532 Żytno

Andrzej Stacherski

(34) 327-70-53
602 508 836

T,S,K,M

6

JELEŚNIA  
ul. Żywiecka 35
34-340 Jeleśnia

(33) 863-61-31

Małe szkółki w leśnictwach

Mariola Olesiak

660 759 362

T                              (produkcja ograniczonego asortymentu- tylko jodła pospolita)

7

KĘDZIERZYN

ul. Brzozowa 48
Stara Kuźnia

47-246 Kotlarnia

(77) 48-32-222          

Lenartowice

Zbigniew Paczkowski

604 158 247

T,S

8

KŁOBUCK
Zakrzewska 85
42-100 Kłobuck

(34) 317-26-95

Nowy Folwark 8

42-122 Ostrowy

Marlena Chudzik

(34) 317-87-06

660 671 664

T,S,M

9

KOBIÓR
ul. Katowicka 141
43-211 Piasek
 
(32) 218-81-81

Królówka                   Woszczyce                      ul. Batorego

Ryszard Paździor

695 123 078

T,S,M

10

KONIECPOL  
ul. Różana 11
42 - 230 Koniecpol
(34) 355-12-85
 



 

Małachów

Hubert Kiepal

664 951 612

T,S,O

11

NAMYSŁÓW

ul. Parkowa 13
46-100 Namysłów

(77) 419-05-05

Młyńskie Stawy

Młyńskie Stawy 2
46 – 100 Namysłów Wiesław Moliński
(77) 419 18 09
 

T

12

OLKUSZ 
ul. Łukasińskiego 3
32-300 Olkusz

(32) 643-04-45
 

Pomorzany  

ul.Ponikowska 31

32-300 Olkusz

Paweł Kordaszewski

608 500 331

T,S,M,O/K

13

OPOLE
ul.Groszowicka 10
45-517 Opole

(77) 454-05-41

Płaszczyna

Zawada

Wiesław Styrczewski

606 485 204

T

14

PRÓSZKÓW

ul. Opolska 11
46-060 Prószków

(77) 464-80-22

Podlas

Ligota Prószkowska

Grzegorz Grabowski

696 442 142

T, S

15

PRUDNIK

ul.Dąbrowskiego 34
48-200 Prudnik

(77) 436-32-41

Pokrzywna

Agata Nowak

600 974 235

T

16

RUDY RACIBORSKIE
ul.Rogera 1
47-430 Rudy

(32) 410-30-68

Nędza 

ul. Myśliwska 6

47-440 Nędza
Samuel Śliwa

600 25 98 52

606 34 28 20

T,K,M,O

17

RUDZINIEC
ul.Leśna 7
44-160 Rudziniec

(32) 300-81-50
 

Rachowice

Adam Głowacki

504 255 240

T

18

RYBNIK

ul. Kościuszki 36
44-200 Rybnik

(32) 422-37-48

Kompleks Szkółkarsko – Produkcyjno – Handlowy
ul. Wielopolska 6
Rybnik
Kom. 662 258 246
Tel. (32) 422 23 72

szkolka.rybnik@katowice.lasy.gov.pl

T,S,K,O

19

SIEWIERZ

ul. Łysa Góra 6
42-470 Siewierz

(32) 674-29-57

Grodziec

ul. Hutnicza 2

42-500 Będzin

Jarosław Gad

608 091 587

T,S

20

STRZELCE OPOLSKIE Moniuszki 7
47-100 Strzelce Opolskie

(77) 461-34-85

Kalinów

Małgorzata Browarska

(77) 461-34-85

T,S

21

SUCHA
ul. Zamkowa 7
34-200 Sucha Beskidzka

(33) 874-21-74

Budzów

Budzów 1

34-211 Budzów

Adam Światłoń

606 738 868

T

22

ŚWIERKLANIEC
ul.Oświęcimska 19
42-622 Świerklaniec

(32) 284-48-86

Jędrysek

ul. Rogowskiego 62

42-660 Kalety

Beata Górecka

668 135 795

T,S,O

23

TURAWA

Opolska 35
46-045 Turawa

(77) 421-20-11

Szkółka Podkraje

Kały, ul. Opolska 28,
46-030 Murów
Jerzy Gieruszyński

696 422 541

T,S

24

UJSOŁY 
ul. św. Huberta 2
34-371 Ujsoły

(33) 864-73-52

Nickulina

Rajcza 365

Janusz Tlałka

606 702 035

Zwardoń

Andrzej Porwisz

606 702 054

T,S

25

USTROŃ 
ul. 3 Maja 108
43-450 Ustroń

(33) 854-35-21
 

Woleństwo

ul. Nowy Świat

43-436 Górki Wielkie

Łukasz Dyrda

608 514 759

T,S,K,M

26

WĘGIERSKA GÓRKA

ul.Zielona 62
34-350 Węgierska Górka

(33) 864-12-14

Ostre

Jan Śliwa

660 721 713

Sikorczany

Ryszard Miś

660 720 783

T

27

WISŁA
ul. Czarne 6
43-460 Wisła

(33) 855-24-26
 

Wyrchczadeczka

43-476 Jaworzynka 812

Aleksandra Młynarczyk

(33) 855-63-13
606 357 297

T,S,K,M,O

28

ZAWADZKIE

ul.Strzelecka 6
47-120 Zawadzkie

(077) 404-96-55

Kielcza

ul. Wiosenna 3 Kielcza

Borowiany

Tomasz Gomułka

508 348 371

T

 

Pozostałe Nadleśnictwa podległe  RDLP w Katowicach nie prowadzą produkcji sadzonek.