Asset Publisher Asset Publisher

Lasy na Festiwalu Nauki

„Lasy dla klimatu – Leśne Gospodarstwa Węglowe” oraz „Tajemnice leśnych sadzonek – mikoryza” to tytuły stanowisk pokazowych, które będą prezentowane przez leśników podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w strefie „przyroda”.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE już na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń odbywających się zimą w stolicy województwa śląskiego. Czwartą edycję ŚFN zaplanowano na 25–27 stycznia 2020 r. Leśne aktywności będą dostępne w dniach 26-27 stycznia od 8.00 do 18.00.

Do strefy klimatu i elektromobilności zapraszamy 27 stycznia o godzinie 11.00, na wykład pt. Leśne Gospodarstwa Węglowe, który wygłosi Adam Chudzik Nadleśniczy Nadleśnictwa Koszęcin. To właśnie m.in. na terenie tego nadleśnictwa realizowany jest pilotażowy program pod tym samym tytułem.

Pomysłodawcą i liderem Śląskiego Festiwalu Nauki jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

26 stycznia organizatorzy zapraszają do MCK szczególnie rodziny z dziećmi, grupy znajomych i osoby indywidualne. Program poniedziałku 27 stycznia, pierwszego dnia szkolnego po powrocie z ferii zimowych, układany jest z myślą o szkolnych grupach zorganizowanych.

Szczegółowy harmonogram na: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/