Lista Aktualności Lista Aktualności

XIII Festiwal Ekologiczny „EKO-2019”

26 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, we współpracy z Wydziałem Środowiska Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, Nadleśnictwem Sucha oraz Babiogórskim Parkiem Narodowym już po raz 13 zorganizował Festiwal Ekologiczny.

Hasłem tegorocznego Festiwalu było motto: „CHROŃMY GATUNKI ZAGROŻONE”, natomiast konkurs składał się z 3 części:

- konkurs plastyczny na plakat,

- konkurs wiedzy,

- przegląd piosenki o tematyce ekologicznej.

Miejscem festiwalu była sala widowiskowa OSP Lachowice.

W pierwszej kolejności rozstrzygnięto konkurs plastyczny na plakat. Prace oceniono w 3 kategoriach wiekowych, gdzie pod uwagę brano m.in. technikę oraz zgodność wykonania pracy z regulaminem. Wystawę nagrodzonych plakatów, wykonanych różnymi technikami plastycznymi, podziwiano na scenie podczas trwania całego wydarzenia.

W kolejnej części – konkursie wiedzy, uczestnicy udali się do innej sali, w celu napisania testu.

I miejsce na kilkudziesięciu startujących zdobyła Dominika Lenart z Krzeszowa.

W 3 części festiwalu salę widowiskową opanowali uczestnicy przeglądu piosenki ekologicznej. Uczniowie występowali solo, w duetach jak i w zespołach. Dzieci i młodzież ubrane były w barwne stroje, nawiązujące do hasła tegorocznego wydarzenia.  Jury  oceniające piosenki, składające się z przedstawicieli organizatorów, miało nie lada wyzwanie i po burzliwych obradach przyznało nagrody.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy 3 pierwszych miejsc oraz wyróżnieni w każdej części  festiwalu uczniowie otrzymali nagrody. Miłym, wiosennym  akcentem było również wręczenie uczestnikom i widzom sadzonki aksamitki.

Serdecznie gratulujemy laureatom!