Lista Aktualności Lista Aktualności

Wystawa najlepszych fotoreportaży VIII edycji Obiektywnie śląskie na Akademii Muzycznej

Od 8 do 22 stycznia można oglądać w atrium budynku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach wystawę najlepszych prac z VIII edycji konkursu.

To kolejny przystanek wystawy, po NOSPR-ze i kinie Kosmos. Kolejne miejsca ekspozycji to: Szyb Maciej w Zabrzu (luty), Dworzec PKP w Katowicach (marzec). O kolejnych miejscach i miejscowościach, w których będzie można podziwiać naszą wystawę będziemy informować na bieżąco.

Przypominamy, że motywem przewodnim VIII edycji konkursu było hasło ŚLĄSK i ZABAWA.  Prace można było przesyłać od 3 lipca do 15 września 2017. Napłynęło 145 prezentacji konkursowych, w tym 131 fotoreportaży, 8 filmów oraz 6 fotokastów,  prezentujących Śląsk w niezwykle barwny, różnorodny i interesujący sposób. Laureatów wyłoniło jury w składzie: Lech Majewski, Adam Sikora, Antoni Cygan, Jacek Joostberens oraz Joanna Wnuk-Nazarowa. Finał konkursu wraz z wernisażem nagrodzonych prac odbył się 20 października 2017 w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Wszystkie prace zgłoszone na konkurs można oglądać na stronie http://obiektywnieslaskie.pl/.