Lista Aktualności Lista Aktualności

Strzelcy wyborowi

119 zawodników startowało w corocznych Zawodach Strzeleckich Leśników o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, które 24 maja odbyły się na strzelnicy PZŁ w Siemianowicach. I miejsce w klasyfikacji indywidualnej zasłużenie przypadło Sławomirowi Walisko z Nadleśnictwa Rybnik. Drużynowo najlepsza była ekipa z Nadleśnictwa Bielsko.

Zawody były rozgrywane w skróconym 6-boju myśliwskim. Strzelcy reprezentowali 29 nadleśnictw katowickiej Dyrekcji LP i dwie drużyny biura RDLP w Katowicach. Na siemianowicką strzelnicę przyjechało także 5 ekip gości: z wrocławskiej, krakowskiej (na czele z Hanną Karczmarską, głównym specjalistą SL ds. łowiectwa) i krośnieńskiej dyrekcji (z Markiem Mareckim, zastępcą dyrektora ds. gospodarki leśnej) oraz przedstawiciele przedsiębiorców leśnych i drużyna ze Słowacji.

Strzelanie poprzedziło szkolenie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Katowicach na temat zapobiegania rozprzestrzenianiu się Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF).

- Zawody są doskonałym sprawdzianem swoich umiejętności strzeleckich, ich rozwijaniu i doskonaleniu, a dodatkowo służą integracji zawodowej leśników – mówił Adam Albertusiak, główny specjalista Zespołu ds. Łowiectwa i Gospodarki Rybackiej RDLP w Katowicach.

Najlepszym strzelcem wśród kadry kierowniczej okazał się Krzysztof Wiśniewski, inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Strzelce Opolskie.

Śp. Grzegorzowi Ośce z Nadleśnictwa Złoty Potok, który dzień przed zawodami (miał w nich uczestniczyć) zginął tragicznie w wypadku samochodowym, koledzy leśnicy wyrazili dowody solidarności i oferowali pomoc rodzinie zmarłego kolegi.

 

Sponsorami zawodów byli:

Sklep Myśliwski MK Szuster – Adam Szuster, Warszawa

Biuro Polowań Global Hunting Agency – Maciej Pypłacz, Wieluń

Biuro Polowań Uni-Hurt – Arkadiusz Grabowski, Dobrzeń Wielki

Sklep Myśliwski Deer, Opole

Biuro Polowań Westfalia, Niemcy

Biuro Polowań Jaworski, Poznań

Dyrektor RDLP w Katowicach

Dyrektor RDLP w Krakowie

Puchar dla najlepszej drużyny zawodów ufundowany został przez Łowczego Okręgowego PZŁ w Katowicach Mariusza Miśkę.

JACEK DEREK

Więcej w czerwcowym wydaniu Trybuny Leśnika