Lista Aktualności Lista Aktualności

Srebrny Inżynier Przeglądu Technicznego

    Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach otrzymał tytuł „Srebrnego Inżyniera Przeglądu Technicznego 2019” w kategorii: Zarządzanie.

      Organizatorzy Plebiscytu nie mają wątpliwości, że oddając głos środowisku, zaszczytne tytuły trafiają do najlepszych. Każdego roku polscy inżynierowie, laureaci plebiscytu, otrzymują dyplomy i statuetki co świadczy, że bardzo dobrze nadążają za rewolucyjnymi zmianami w nauce, technice i gospodarce.

    Dla laureatów dotychczasowych edycji praca zawodowa przypadła w trudnym czasie transformacji oraz uczenia się zasad wolnego rynku. Musieli szybko przechodzić kurs ekonomii i prawa. Często nauka ta była bolesna, ale też sukcesy sprawiały wielką satysfakcję.

    Warto dodać, że dyrektor Wojciechowicz był jednym z 38 inżynierów z całej Polski nominowanych do tytułu.

    Przegląd Techniczny to jedno z najstarszych w Europie czasopism publicystycznych o tematyce ogólnotechnicznej. Od 1866 r., stanowi forum wymiany wiedzy i doświadczeń między środowiskiem technicznym, a innymi grupami zawodowymi. Pismo adresowane jest do inżynierów, techników, studentów politechnik i ludzi innych zawodów interesujących się przemianami gospodarczymi i technicznymi.

    Plebiscyt Przeglądu Technicznego organizowany był po raz 26 i jak co roku jest świętem środowiska technicznego. Uroczystą galę, wręczenie tytułów i statuetek PT zaplanowano 27 lutego w Warszawie.

Sławomir Cichy