Lista Aktualności Lista Aktualności

Razem do Betlejem

W Filharmonii Śląskiej, pod takim tytułem 20 grudnia Radio eM zorganizowało koncert, zespołu Carrantuohill i chóru AF Music z Żor. Leśnicy z RDLP w Katowicach również mieli w nim swój udział.

Radiowcy i zaproszone do udziału w koncercie zespoły przez cały wieczór wprowadzali publiczność w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Leśnym akcentem, był bardzo ciepło przyjęty przez publiczność występ Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach.

Sala filharmonii wypełniona była do ostatniego miejsca, a nawet wykorzystano dostawki, by by jak najwięcej słuchaczy radia miało okazję uczestniczyć w koncercie. Jak ustaliliśmy, sala i tak okazała się za mała, a bilety na koncert zostały rozprzedane na wiele dni wcześniej.

Prowadzący wieczór dziennikarze radia eM - Dominika Szczawińska-Ziemba i Sylwester Strzałkowski zapewnili, że to z pewnością nie ostatni koncert, zapraszając widzów i słuchaczy za rok.

Ponieważ Boże Narodzenie, to czas prezentów – powiedział ze sceny ks. Rafał Skitek, redaktor naczelny radia eM - nie mogło ich zabraknąć i tego wieczoru. W imieniu leśników dyrektor Wiesław Kucharski i rzecznik dyrekcji Wioletta Koper-Staszowska, przekazali czek na sumę 6 tys. zł na rzecz domu dziecka „Zakątek” w Katowicach.

Piotr Jarocki, dyrektor placówki nie krył, że jest zaskoczony „tak hojnym darem”.

- To będą dzięki wam, naprawdę, wyjątkowe święta dla naszych wychowanków – powiedział, dziękując leśnikom za prezent.

Wydarzenie honorowym patronatem objęli metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc i prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Za leśny wystrój sali koncertowej Filharmonii Śląskiej serdeczne podziękowania kierujemy do Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.