Lista Aktualności Lista Aktualności

Na targach EXPOHunting w Sosnowcu

W 10., jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting w Sosnowcu wzięło udział ponad 150 firm, nie tylko z Polski. Niemal jedną trzecią wystawców stanowili producenci i dystrybutorzy zagraniczni.

W dniach 5-7 kwietnia, ze swoją ofertą broni i odzieży wystawiali się Czesi, z odzieżą i akcesoriami Niemcy. Nie zabrakło siatek maskujących z Rosji, optyki z Ukrainy, akcesoriów i odzieży z Węgier. Od kilku lat swoje oferty przedstawiają też biura podróży oferujące polowania nie tylko w Europie ale także w Afryce.

Halę EXPO tradycyjnie podzielono na trzy strefy. Strefę A wypełniły swoją ofertą firmy z branży broni i amunicji. Na ich stoiskach można było obejrzeć przede wszystkim broń gładkolufową, gwintowaną, pneumatyczną, a także amunicję. Strefa B, to  domena optyki, odzieży, obuwia, wyposażenia a także rękodzieła związanego z myślistwem. W Strefie C można znaleźć artykuły i akcesoria przydatne każdemu myśliwemu i fanowi outdooru.

Ale Targi EXPOHunting, to nie tylko oferta handlowa. To prawie 60 wydarzeń towarzyszących, a wśród nich pokazy, panele dyskusyjne czy współzawodnictwo w konkursach. Wizyta na targach była doskonałą okazją nie tylko do kultywowania tradycji łowieckich, to również szansa dla osób nie związanych z łowiectwem - do ich poznania.

W tak dużą imprezę tematyczną, włączyły się Lasy Państwowe. Zwłaszcza, że od lat sobota targowa, jest dniem rodzinnym, gdy najlepiej można zaprezentować w praktyce motto „Dla lasu, dla ludzi”. To również doskonałe miejsce dla promocji programu „Dobre z lasu”.

W tym roku, doceniono wieloletnią współpracę, wręczając statuetki i dyplomy „za aktywną pomoc w rozwoju targów EXPOHunting, poprzez wsparcie merytoryczne i organizację atrakcji dla zwiedzających”. W imieniu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach nagrody odebrał Hubert Wiśniewski, zastępca dyrektora RDLP w Katowicach ds. gospodarki leśnej.

Lasy Państwowe objęły nad targami EXPOHunting patronat a dyrekcje regionalne w Katowicach, Radomiu i Lublinie zostały partnerami przedsięwzięcia.

Podczas pierwszego dnia targów EXPOHunting, w sali konferencyjnej targów odbyło się szkolenie i narada szefów jednostek RDLP w Katowicach. Ich miłym akcentem było nadanie Zdzisławowi Dzwonnikowi, nadleśniczemu Nadleśnictwa Opole tytułu „Dziekana Korpusu Nadleśniczych Dyrekcji Katowickiej” z jego nieodłącznym atrybutem – buławą.

- Nie sądziłem, że jeszcze przed emeryturą spotka mnie taki zaszczyt – mówił kolegom nadleśniczym po otrzymaniu nominacji wyraźnie wzruszony Zdzisław Dzwonnik.

Tekst i zdjęcia: SŁAWOMIR CICHY