Lista Aktualności Lista Aktualności

Inauguracja 15. edycji Święta Drzewa w Katowicach

12 października 2017, na skwerze przed Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką w Katowicach odbyło się uroczyste sadzenie drzew oraz serduszkowy happening.

Już po raz kolejny Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach włączyła się w obchody Święta Drzewa, którego inicjatorem i organizatorem jest Klub Gaja.. Uroczysta inauguracja tegorocznej, 15 edycji, Święta Drzewa miała miejsce przy CINiBA w Katowicach. Wzięli w niej udział przedstawiciele Klubu Gaja, Miasta Katowice, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach, RDLP w Katowicach oraz dzieci i młodzież szkolna z katowickich szkół.

Wspólnie posadziliśmy jarzęba pospolitego oraz berberysy, które bardzo ładnie wkomponowały się w istniejącą w sąsiedtzwie architekturę.

Odbył się również happening "Drzewo - Przyjaciel". Dzieci i młodzież, "uzbrojeni" we własnoręcznie przygotowane kolorowe serca, wraz z zaproszonymi gośćmi, wspólnie utworzyli wielkie serce - serce dla wszystkich drzew. W ten sposób chcieliśmy podziękować drzewom za wszystkie korzyści jakie od nich dostajemy.

W holu CINiBA, do końca pażdziernika, będzie można obejrzeć wystawę plakatów Zofii Lasockiej - studentki ASP w Warszawie.  Plakaty te są elementem pracy dyplomowej i przedstawiają wszystkie zalety, które wynikają z tego, że drzewa są w naszym otoczeniu. Wystawa wyraźnie podkreśla, że obecność drzew w naszej przestrzeni jest niezbędna i niczym niezastępowalna.

Dziękujemy Klubowi Gaja za zaproszenie i liczymy na to, że dobra współpraca będzie trwała w kolejnych latach!