Lista Aktualności Lista Aktualności

Gidle znów najmocniejsze

Zawodnicy z Nadleśnictwa Gidle obronili tytuł mistrza podczas XVI Mistrzostw Nadle-śnictw o Puchar Dyrektora RDLP w Katowicach, które 8-9 kwietnia rozegrano w hali MOSIR-. u w Żorach. W finale spotkali się z drużyną Nadleśnictwa Złoty Potok, która z roku na rok pnie się coraz wyżej w tabeli rozgrywek.

Nie zawiodły również ekipy z Nadleśnictwa Namysłów oraz Biura RDLP w Katowicach. W meczu o trzecie miejsce tym razem lepsi byli gracze z Opolszczyzny. Gidle były rzeczywiście najmocniejsze, ale Piotr Chrzęszczyk, gracz z Kobióra, a jednocześnie sprawujący funkcję organizatora zawodów podkreślał, że poziom wszystkich drużyn się wyrównuje z tendencją do coraz lepszej gry.

To ogromny atut mistrzostw, gdyż wynik niemal każdego meczu był niewiadomą, a przecież o to chodzi w sporcie. Ogromny postęp w stosunku do poprzedniego roku odnotowała drużyna Nadleśnictwa Siewierz. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Katarzyna Gabor z Nadleśnictwa Koszęcin, a wśród mężczyzn tytuł najlepszego gracza otrzymał Mariusz Rygał z Nadleśnictwa Gidle. Warto podkreślić, że w składzie drużyny z Koszęcina znalazły się aż 4 kobiety.

W mistrzostwach startowało 17 drużyn: z terenu RDLP w Katowicach oraz BULIGL w Brzegu. Puchary, medale i nagrody - na koniec udanej sportowej rywalizacji i integracji - wręczali: Grzegorz Lisiak, zastępca dyrektora katowickiej Dyrekcji LP ds. rozwoju oraz Marian Pigan, nadleśniczy Nadleśnictwa Kobiór.

Tekst i zdjęcia: JACEK DEREK