Lista Aktualności Lista Aktualności

Doroczna wigilijna narada w RDLP w Katowicach

W nowo otwartym Centrum Edukacji Łowieckiej Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu 17 grudnia odbyła się narada kierownictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z kierownikami jednostek tej dyrekcji LP. Ostatnie w tym roku spotkanie w tym gronie miało świąteczno-noworoczny charakter i było okazją do podsumowania mijającego roku.

    - Przez swoją pracę i postawę, dobrą służbą służymy Polsce, Lasom Państwowym – mówił Wiesław Kucharski, dyrektor RDLP w Katowicach. – Ta służba jest wymagająca, cierpliwa, pełna wyrozumiałości. Poczucie stabilizacji zawodowej jest wynikiem jedności i wzajemnej solidarności, którą prezentują leśnicy naszej dyrekcji. Dziękuję za to wszystkim pracownikom.

Podczas narady uhonorowano i nagrodzono leśników RDLP w Katowicach wielu szczebli zarządzania: m.in. nadleśniczych, ich zastępców i pracowników terenowych: leśniczych i podleśniczych. Zdzisław Dzwonnik, nadleśniczy Nadleśnictwa Opole, m.in. za ponadprzeciętną dbałość o wartość lasu i powiększanie jego zasobów” otrzymał stopień służbowy - dyrektor zarządzający 1 stopnia.

Za pośrednictwem łączy multimedialnych życzenia dla katowickich leśników skierowała Jadwiga Wiśniewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego. Podczas narady swoją ofertę dla leśnictwa zaprezentował Ośrodek Techniki Leśnej z Jarocina oraz Zakład Usługowo-Produkcyjny LP z Łodzi.

    Wieczorną część świątecznego spotkania otworzył Wiesław Kucharski, który witając licznie przybyłych gości i leśników, przypomniał – w kończącym się 2018 roku – nieżyjących leśników, którzy w ciągu ostatnich 100 latach niepodległej Polski, w szczególny sposób zasłużyli się ojczyźnie. Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach uroczyście wykonał dla nich i obecnych gości sygnał "Darz Bór".

    Wieczorna część świątecznego spotkania odbyła się z udziałem zaproszonych gości, m.in. przedstawicieli administracji rządowej – Adriana Czubaka, wojewody opolskiego i samorządowej – Stanisława Rakoczego z Zarządu Województwa Opolskiego, służb mundurowych: wojska, policji i Państwowej Straży Pożarnej, Polskiego Związku Łowieckiego oraz nauki leśnej i mediów. Słowa modlitwy skierował do wszystkich Andrzej Czaja, bp opolski, przypominając słowa Jana Pawła II przestrzegające prze pokusą ulegania konsumpcjonizmowi i preferowaniu filozofii miłości.

    Spotkanie opłatkowe zakończył koncert artystek Opery Bytomskiej.