Lista Aktualności Lista Aktualności

Aż 16 metrów ma świerk podarowany Katowicom

Pół miliona złotych kosztowały tegoroczne ilumiancje, które rozświetliły Katowice. Największą, bo mającą aż 16 metrów wysokości choinkę, która wpisuje się w świąteczny wystrój miasta podarowali leśnicy z RDLP w Katowicach.

- To nie tylko świetna wizytówka Katowic podczas szczytu klimatycznego COP24, który już za chwilę się rozpoczyna, ale przede wszystkim atrakcja dla naszych mieszkańców – powiedział podczas uroczystego oświetlenia drzewka w piątek 30 listopada Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wraz z prezydentem, w imieniu leśników symbolicznego odpalenia światełek dokonał Wiesław Kucharski, dyrektor RDLP w Katowicach oraz Wioletta Koper-Staszowska, rzecznik prasowy RDLP w Katowicach.

- Ta piękna, zielona, pachnąca choinka przyjechała do Katowic z Nadleśnictwa Wisła. Ale chcę przypomnieć, że stolica Górnego Śląska wbrew krążących stereotypom, to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. Ponad 40 proc. jego powierzchni zajmują lasy – mówił podczas inauguracji świątecznych iluminacji dyrektor Wiesław Kucharski.

Uroczystości towarzyszyli harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej Rivendell i 12 Katowickiej Drużyny Harcerskiej Wszędoczłapy oraz wielu mieszkańców Katowic i regionu.

Ozdoby choinkowe w tym roku utrzymane są w tonacji fioletowo-różowej, bo ich sponsorem jest Tauron, choć niektórzy dopatrują się związków kolorystycznych z logiem metropolii GZM.

Najlepiej jednak wybrać się na katowicki rynek i ocenić choinkę samemu. Tym bardziej, że wokół świerkowej choinki z Wisły, rozłożono na placu kwiatowym kramy jarmarku bożonarodzeniowego, który potrwa aż do 23 grudnia. Dla dzieci, które średnio są zainteresowane zakupami, uruchomione zostały karuzela i lodowisko.