Lista Aktualności Lista Aktualności

9 edycja akcji „Po Stronie Natury”

Leśnicy z Nadleśnictwa Węgierska Górka już po raz dziewiąty wzięli udział w akcji „Po Stronie Natury”- tym razem na terenie żywieckiego rynku.

Lasy Państwowe włączyły się do akcji wspólnie z firmą Żywiec Zdrój, Fundacją Nasza Ziemia i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym.

W dniach 6-7 maja wszyscy mieszkańcy Żywca i okolic mogli wziąć udział w niezliczonych grach i konkursach z nagrodami. Leśne koło fortuny, quizy i zagadki to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez leśników. Uczestnicy mieli także szansę otrzymać sadzonki drzew.

Leśnicy odpowiadali także na wszystkie pytania związane z rolą drzew, sadzeniem drzew, funkcjami lasu, ekologią, różnorodnością biologiczną czy leśną turystyką.  

O niezwykle ważnej roli i misji Lasów Państwowych w bieżącym funkcjonowaniu Państwa mówił ze sceny Nadleśniczy Marian Knapek.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zadania praktyczne polegające na własnoręcznym skręcaniu budek lęgowych dla ptaków.

Cieszymy się z tak ogromnego zainteresowania naszym stoiskiem. Obok mieszkańców w akcji wzięli udział także samorządowcy, przedstawiciele władz szkolnych oraz służby mundurowe.