Lista Aktualności Lista Aktualności

3,5 tygodnia po huraganie

Przejeżdżając przez tereny leśne Nadleśnictwa Rudy Raciborskie wciąż widać skutki nawałnicy, która przeszła przez te tereny 07 lipca b.r., niszcząc około 2000 ha lasu.

Leśnicy już zaraz po tym tragicznym wydarzeniu nie zasypiali gruszek w popiele i ostro zabrali się do pracy. Udrożnione zostały drogi oraz dojazdy pożarowe, a zniszczone tereny zostały objęte zakazem wstępu do lasu.

Z najnowszych danych otrzymanych z Nadleśnictwa wynika, że nieustannie trwają wzmożone prace. Od 18 lipca do 31 lipca udało się pozyskać 7 800 m3 drewna, z czego sprzedano już 4 800 m3.

W prace zaangażowanych jest 20 osób z terenowej służby leśnej Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, 8 osób oddelegowanych z innych jednostek oraz 28 pilarzy Zakładów Usług Leśnych z pomocnikami. Pracę ludzi wspomaga 10 zestawów maszyn harwester + forwarder  Zakładów Usług Leśnych oraz 2 zestawy będące własnością LP (z Nadleśnictwa Gidle oraz z Nadleśnictwa Kłobuck), a także 2 ciągniki LKT, 7 ciągników z przyczepą samozaładowczą i 7 ciągników rolniczych z wciągarką.

Przed leśnikami i osobami zaangażowanymi w usuwanie skutków huraganu jeszcze ogrom pracy.